PKO Ekstraklasa - sezon 2019/2020 - Klasyfikacja strzelców






W zestawieniu nie uzwględniono jeszcze strzelców bramek z meczów (w nawiasie liczba niewpisanych strzelców):

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2-0 (2), Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1-0 (1), Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2-2 (4), Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0-1 (1), Cracovia Kraków - Lech Poznań 2-1 (3), Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2-1 (3), Arka Gdynia - Raków Częstochowa 3-2 (5), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4-0 (4), Piast Gliwice - Cracovia Kraków 1-0 (1), Wisła Płock - Zagłębie Lubin 1-1 (2), Wisła Kraków - Korona Kielce 2-0 (2), Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2-0 (2), Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2-0 (2), Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1-1 (2), Wisła Kraków - Wisła Płock 2-2 (4), Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3-1 (4), Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2-1 (3), Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1-2 (3), Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1-1 (2), Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3-1 (4), Lech Poznań - Górnik Zabrze 4-1 (5), Wisła Płock - Raków Częstochowa 0-2 (2), Cracovia Kraków - Wisła Kraków 0-2 (2), Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1-2 (3), ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 3-2 (5), Śląsk Wrocław - Korona Kielce 2-1 (3), Piast Gliwice - Arka Gdynia 1-0 (1), Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0-2 (2), Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 3-2 (5), Arka Gdynia - Wisła Płock 1-2 (3), Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 4-4 (8), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1-0 (1), Wisła Kraków - Lech Poznań 1-1 (2), Legia Warszawa - Piast Gliwice 1-2 (3), Korona Kielce - ŁKS Łódź 1-0 (1), Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1-1 (2), Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0-3 (3), ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 0-1 (1), Piast Gliwice - Wisła Kraków 4-0 (4), Lech Poznań - Legia Warszawa 0-1 (1), Wisła Płock - Korona Kielce 1-4 (5), Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 0-1 (1), Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4-3 (7), Korona Kielce - Piast Gliwice 1-2 (3), Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2-2 (4), Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2-2 (4), Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3-3 (6), Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 1-0 (1), Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1-1 (2), Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2-1 (3), Wisła Kraków - Legia Warszawa 1-3 (4), Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1-3 (4), Lech Poznań - Pogoń Szczecin 4-0 (4), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1-1 (2), Wisła Kraków - Raków Częstochowa 3-2 (5), Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1-2 (3), Legia Warszawa - Arka Gdynia 5-1 (6), ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 0-3 (3), Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4-0 (4), Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2-1 (3), Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1-1 (2), Korona Kielce - Lech Poznań 0-3 (3), Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0-2 (2), Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2-0 (2), Cracovia Kraków - Wisła Płock 1-1 (2), Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 1-0 (1), Górnik Zabrze - Korona Kielce 3-2 (5), Piast Gliwice - Lech Poznań 0-2 (2), Raków Częstochowa - Wisła Kraków 3-1 (4), Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0-1 (1), Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok 1-2 (3), Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2-0 (2), Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3-2 (5), Korona Kielce - Raków Częstochowa 0-1 (1), ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1-3 (4), Wisła Kraków - Wisła Płock 1-0 (1), Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1-0 (1), Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 3-2 (5), Raków Częstochowa - Arka Gdynia 3-2 (5), Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2-1 (3), Wisła Płock - ŁKS Łódź 2-0 (2), Legia Warszawa - Piast Gliwice 1-1 (2), Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0-1 (1), Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1-2 (3), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2-2 (4), Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 2-1 (3), ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1-2 (3), Korona Kielce - Arka Gdynia 1-1 (2), Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1-2 (3), Lech Poznań - Legia Warszawa 2-1 (3), Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 0-3 (3), Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2-2 (4), Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1-0 (1), Wisła Płock - Górnik Zabrze 1-0 (1), Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0-1 (1), Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 4-1 (5), Arka Gdynia - ŁKS Łódź 3-2 (5), Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2-0 (2), Wisła Kraków - Korona Kielce 1-1 (2), Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2-2 (4), Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2-0 (2), Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3-2 (5), Wisła Płock - Korona Kielce 3-1 (4), ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 3-2 (5), Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3-1 (4), Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1-2 (3), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2-1 (3), Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-0 (1), Cracovia Kraków - Lech Poznań 1-2 (3), Raków Częstochowa - Wisła Płock 2-1 (3), Korona Kielce - ŁKS Łódź 2-0 (2), Wisła Kraków - Arka Gdynia 0-1 (1), Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0-2 (2), Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 4-0 (4), Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1-2 (3), Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1-2 (3), Piast Gliwice - Cracovia Kraków 1-1 (2),
Strzelcy wg drużyn

14 - Niezgoda Jarosław (Legia Warszawa)

12 - Gytkjær Christian (Lech Poznań)

11 - Imaz Jesús (Jagiellonia Białystok), Félix Jorge (Piast Gliwice)

10 - Bohar Damjan (Zagłębie Lubin)

9 - Angulo Igor (Górnik Zabrze)

8 - Paixão Flávio (Lechia Gdańsk), Jiménez Jesús (Górnik Zabrze), Brożek Paweł (Wisła Kraków)

7 - Buksa Adam (Pogoń Szczecin), Kanté José (Legia Warszawa), Klimala Patryk (Jagiellonia Białystok), Lopes Rafael (Cracovia Kraków)

6 - Sobiech Artur (Lechia Gdańsk), Ramírez Dani (ŁKS Łódź), Jevtić Darko (Lech Poznań), Nalepa Michał (Lechia Gdańsk), Parzyszek Piotr (Piast Gliwice), Pich Róbert (Śląsk Wrocław), Spiridonović Srđan (Pogoń Szczecin)

5 - Furman Dominik (Wisła Płock), Expósito Erik (Śląsk Wrocław), Brown Felicio Forbes (Raków Częstochowa), Jankowski Maciej (Arka Gdynia), Živec Saša (Zagłębie Lubin), Hanca Sergiu (Cracovia Kraków)

4 - Novikovas Arvydas (Legia Warszawa), Schirtladze Dawit (Arka Gdynia), Merebaszwili Giorgi (Wisła Płock), Jóźwiak Kamil (Lech Poznań), Wszołek Paweł (Legia Warszawa), van Pelle Amersfoort (Cracovia Kraków), Schwarz Petr (Raków Częstochowa), Kujawa Rafał (ŁKS Łódź), Ricardinho (Wisła Płock), Musiolik Sebastian (Raków Częstochowa), Sekulski Łukasz (ŁKS Łódź)

3 - Kovačević Adnan (Korona Kielce), Białek Bartosz (Zagłębie Lubin), Bida Bartosz (Jagiellonia Białystok), Râpă Cornel (Cracovia Kraków), Michalski Damian (Wisła Płock), Pačinda Erik (Korona Kielce), Badía Gerard (Piast Gliwice), Amaral João (Lech Poznań), Mączyński Krzysztof (Śląsk Wrocław), Luquinhas (Legia Warszawa), Chrapek Michał (Śląsk Wrocław), Tomczyk Paweł (Lech Poznań), Peszko Sławomir (Lechia Gdańsk), Petrášek Tomáš (Raków Częstochowa), Puchacz Tymoteusz (Lech Poznań), Gwilia Walerian (Legia Warszawa), Kožulj Zvonimir (Pogoń Szczecin), Broź Łukasz (Śląsk Wrocław)

2 - Buksa Aleksander (Wisła Kraków), Slisz Bartosz (Zagłębie Lubin), Chuca (Wisła Kraków), Niepsuj David (Wisła Kraków), Štiglec Dino (Śląsk Wrocław), Starzyński Filip (Zagłębie Lubin), Kuświk Grzegorz (Wisła Płock), Matynia Hubert (Pogoń Szczecin), Runje Ivan (Jagiellonia Białystok), Błaszczykowski Jakub (Wisła Kraków), Rzeźniczak Jakub (Wisła Płock), Cámara Juan (Jagiellonia Białystok), Wojtkowski Kamil (Wisła Kraków), Haraslín Lukáš (Lechia Gdańsk), Rosołek Maciej (Legia Warszawa), Vejinović Marko (Arka Gdynia), Cholewiak Mateusz (Śląsk Wrocław), Szwoch Mateusz (Wisła Płock), Papadopulos Michal (Korona Kielce), Szysz Patryk (Zagłębie Lubin), Tomasik Piotr (Wisła Płock), Płacheta Przemysław (Śląsk Wrocław), Kowalczyk Sebastian (Pogoń Szczecin), Matuszek Szymon (Górnik Zabrze), Romanczuk Taras (Jagiellonia Białystok), Wolsztyński Łukasz (Górnik Zabrze)

1 - Jakub Moder (Lech Poznań), Deja Adam (Arka Gdynia), Frączczak Adam (Pogoń Szczecin), Czerwiński Alan (Zagłębie Lubin), Uryga Alan (Wisła Płock), Turgeman Alon (Wisła Kraków), Kopacz Bartosz (Zagłębie Lubin), Kwiecień Bartosz (Jagiellonia Białystok), Augustyn Błażej (Lechia Gdańsk), Bartl Daniel (Raków Częstochowa), Jablonský David (Cracovia Kraków), Stec David (Pogoń Szczecin), Pakulski Dawid (Zagłębie Lubin), Ferraresso Diego (Cracovia Kraków), Antolić Domagoj (Legia Warszawa), Nagy Dominik (Legia Warszawa), Marchwiński Filip (Lech Poznań), Sapała Igor (Raków Częstochowa), Czerwiński Jakub (Piast Gliwice), Tosik Jakub (Zagłębie Lubin), Żubrowski Jakub (Korona Kielce), Łabojko Jakub (Śląsk Wrocław), Grzesik Jan (ŁKS Łódź), Sobociński Jan (ŁKS Łódź), Gol Janusz (Cracovia Kraków), Jach Jarosław (Raków Częstochowa), Kościelny Kamil (Raków Częstochowa), Pestka Kamil (Cracovia Kraków), Zapolnik Kamil (Górnik Zabrze), Muhar Karlo (Lech Poznań), Triantafyllópoulos Kóstas (Pogoń Szczecin), Šatka Ľubomír (Lech Poznań), Klemenz Lukas (Wisła Kraków), Gajos Maciej (Lechia Gdańsk), Sadlok Maciej (Wisła Kraków), Wolski Maciej (ŁKS Łódź), Rozwandowicz Maksymilian (ŁKS Łódź), Listkowski Marcin (Pogoń Szczecin), Vešović Marko (Legia Warszawa), Pučko Matej (Korona Kielce), Młyński Mateusz (Arka Gdynia), Wdowiak Mateusz (Cracovia Kraków), Wieteska Mateusz (Legia Warszawa), Mak Michał (Wisła Kraków), Rakoczy Michał (Cracovia Kraków), Skóraś Michał (Raków Częstochowa), Kwietniewski Mikołaj (Wisła Płock), Radin Milan (Korona Kielce), Mudrinski Ognjen (Jagiellonia Białystok), Dytiatjew Ołeksij (Cracovia Kraków), Cibicki Paweł (Pogoń Szczecin), Malinowski Piotr (Raków Częstochowa), Pyrdoł Piotr (ŁKS Łódź), Wiśniewski Przemysław (Górnik Zabrze), Wolski Rafał (Lechia Gdańsk), Guima Ricardo (ŁKS Łódź), Rubio (Cracovia Kraków), Kulenović Sandro (Legia Warszawa), Balić Saša (Zagłębie Lubin), Rogne Thomas (Lech Poznań), Přikryl Tomáš (Jagiellonia Białystok), Vestenický Tomáš (Cracovia Kraków), Savićević Vukan (Wisła Kraków), Basha Vullnet (Wisła Kraków), Golla Wojciech (Śląsk Wrocław), Udovičić Žarko (Lechia Gdańsk), Piątek Łukasz (ŁKS Łódź), Poręba Łukasz (Zagłębie Lubin)