Ekstraklasa - sezon 2012/2013 - Klasyfikacja strzelców






W zestawieniu nie uzwględniono jeszcze strzelców bramek z meczów (w nawiasie liczba niewpisanych strzelców):

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3-1 (4), Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0-3 (3), Polonia Warszawa - Piast Gliwice 1-1 (2), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2-1 (3), Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1-0 (1), Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 1-1 (2), Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-2 (2), Piast Gliwice - Korona Kielce 1-1 (2), Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1-1 (2), Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0-1 (1), GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1-1 (2), Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa 3-1 (4), Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 0-2 (2), Piast Gliwice - GKS Bełchatów 2-3 (5), Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 (3), Lech Poznań - Korona Kielce 2-0 (2), Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1-0 (1), Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 5-0 (5), Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1-1 (2), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0-3 (3), Widzew Łódź - Legia Warszawa 1-1 (2), Widzew Łódź - Polonia Warszawa 3-2 (5), Piast Gliwice - Polonia Warszawa 1-1 (2), GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 0-5 (5), Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2-1 (3), Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1-1 (2), Lech Poznań - Wisła Kraków 1-0 (1), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0-3 (3), Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1-2 (3), Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2-3 (5), GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 3-2 (5), Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0-4 (4), Legia Warszawa - Lech Poznań 1-0 (1), Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 5-0 (5), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3-0 (3), Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 1-2 (3), Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0-1 (1), Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1-3 (4), Lechia Gdańsk - Korona Kielce 3-2 (5), Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 1-2 (3),
Strzelcy wg drużyn

12 - Róbert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

11 - Danijel Ljuboja (Legia Warszawa), Bartosz Ślusarski (Lech Poznań)

9 - Maciej Korzym (Korona Kielce), Jakub Kosecki (Legia Warszawa), Michal Papadopulos (Zagłębie Lubin), Razack Traoré (Lechia Gdańsk)

8 - Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin)

7 - Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław), Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze), Tomasz Podgórski (Piast Gliwice), Ricardinho (Lechia Gdańsk)

6 - Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok), Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Gergő Lovrencsics (Lech Poznań), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Marek Saganowski (Legia Warszawa), Piotr Wiśniewski (Lechia Gdańsk)

5 - Łukasz Broź (Widzew Łódź), Damian Chmiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Wladimer Dwaliszwili (Polonia Warszawa), Rubén Jurado (Piast Gliwice), Wojciech Kędziora (Piast Gliwice), Préjuce Nakoulma (Górnik Zabrze), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok), Mariusz Stępiński (Widzew Łódź), Paweł Wszołek (Polonia Warszawa)

4 - Edi Andradina (Pogoń Szczecin), Tomáš Dočekal (Piast Gliwice), Nika Dzalamidze (Jagiellonia Białystok), Łukasz Garguła (Wisła Kraków), Cwetan Genkow (Wisła Kraków), Róbert Jež (Zagłębie Lubin), Fabian Pawela (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Miroslav Radović (Legia Warszawa), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Łukasz Teodorczyk (Polonia Warszawa), Aleksandyr Tonew (Lech Poznań)

3 - Kamil Adamek (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Adrian Błąd (Zagłębie Lubin), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Paweł Buzała (GKS Bełchatów), Mateusz Cetnarski (Śląsk Wrocław), Michał Chrapek (Wisła Kraków), Adam Danch (Górnik Zabrze), Adam Duda (Lechia Gdańsk), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Dominik Furman (Legia Warszawa), Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław), Kasper Hämäläinen (Lech Poznań), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Tomasz Jodłowiec (Śląsk Wrocław), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze), Artur Lenartowski (Korona Kielce), Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze), Dani Quintana (Jagiellonia Białystok), Euzebiusz Smolarek (Jagiellonia Białystok), Pavol Staňo (Korona Kielce), Pavel Šultes (Ruch Chorzów), Kamil Wacławczyk (GKS Bełchatów), Tomasz Wróbel (GKS Bełchatów), Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów)

2 - Mehdi Ben-Dhifallah (Widzew Łódź), Aléx Bruno (Widzew Łódź), Kebba Ceesay (Lech Poznań), Liran Cohen (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Cristián Díaz (Śląsk Wrocław), Donald Djoussé (Pogoń Szczecin), Rok Elsner (Śląsk Wrocław), Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok), Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa), Hernâni (Pogoń Szczecin), Ivica Iliev (Wisła Kraków), Ireneusz Jeleń (Górnik Zabrze), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Vlastimir Jovanović (Korona Kielce), Marcin Kaczmarek II (Widzew Łódź), Jacek Kiełb (Polonia Warszawa), Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin), Grzegorz Kuświk (Ruch Chorzów), Łukasz Madej (GKS Bełchatów), Piotr Malarczyk (Korona Kielce), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Maciej Małkowski (Zagłębie Lubin), Rafał Murawski (Lech Poznań), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok), Mindaugas Panka (Ruch Chorzów), Miłosz Przybecki (Polonia Warszawa), Grzegorz Rasiak (Lechia Gdańsk), Marcin Robak (Piast Gliwice), Mariusz Rybicki (Widzew Łódź), Jakub Smektała (Ruch Chorzów), Marek Sokołowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Dalibor Stevanović (Śląsk Wrocław), Vojo Ubiparip (Lech Poznań), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Hubert Wołąkiewicz (Lech Poznań), Damian Zbozień (Piast Gliwice), Michał Żyro (Legia Warszawa)

1 - Takafumi Akahoshi (Pogoń Szczecin), Iñaki Astiz (Legia Warszawa), Adam Banaś (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Bartosiak (GKS Bełchatów), Bartosz Bereszyński (Lech Poznań), Grzegorz Bonin (Pogoń Szczecin), Piotr Brożek (Lechia Gdańsk), Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa), Adrian Budka (Pogoń Szczecin), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Osman Chávez (Wisła Kraków), Fernando Cuerda (Piast Gliwice), Maciej Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Deleu (Lechia Gdańsk), Szymon Drewniak (Lech Poznań), Sebastian Dudek (Widzew Łódź), Adam Dźwigała (Jagiellonia Białystok), Przemysław Frankowski (Lechia Gdańsk), Boris Godál (Zagłębie Lubin), Paweł Golański (Korona Kielce), Tomasz Górkiewicz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Piotr Grzelczak (Polonia Warszawa), Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin), Matej Ižvolt (Piast Gliwice), Tadas Kijanskas (Korona Kielce), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Bartosz Kopacz (Górnik Zabrze), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Kacper Łazaj (Lechia Gdańsk), Wojciech Łuczak (Górnik Zabrze), Mateusz Machaj (Lechia Gdańsk), Mateusz Mak (GKS Bełchatów), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Mateusz Matras (Piast Gliwice), Krzysztof Mączyński (Górnik Zabrze), Maor Melikson (Wisła Kraków), Seweryn Michalski (GKS Bełchatów), Mateusz Możdżeń (Lech Poznań), Radosław Murawski (Piast Gliwice), Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin), Andrzej Niedzielan (Ruch Chorzów), Emil Noll (Pogoń Szczecin), Krystian Nowak (Widzew Łódź), Princewill Okachi (Widzew Łódź), Paweł Oleksy (Piast Gliwice), Przemysław Oziębała (Górnik Zabrze), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Kamil Poźniak (GKS Bełchatów), Adrian Rakowski (Zagłębie Lubin), Piotr Reiss (Lech Poznań), Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin), Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Emmanuel Sarki (Wisła Kraków), Adrian Sikora (Piast Gliwice), Daniel Sikorski (Wisła Kraków), Anton Sloboda (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Paweł Sobolewski (Korona Kielce), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Łukasz Surma (Lechia Gdańsk), János Székely (Korona Kielce), Ołeksandr Szeweluchin (Górnik Zabrze), Maciej Szmatiuk (GKS Bełchatów), Błażej Telichowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Aleksandar Todorovski (Polonia Warszawa), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Mouhamadou Traoré (Pogoń Szczecin), Aleksandyr Tunczew (Zagłębie Lubin), Rudolf Urban (Piast Gliwice), Marek Wasiluk (Śląsk Wrocław), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Marcin Wodecki (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Wolski (Lech Poznań), Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin), Mateusz Zachara (Górnik Zabrze), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Mariusz Zganiacz (Piast Gliwice), Marcin Żewłakow (Korona Kielce)