2. kwietnia 2021 18:00

Piłka nożna najpopularniejszym sportem na świecie?

Grą w piłkę interesują się zarówno przedszkolaki jak też dorośli i oczywiście seniorzy. Nie jest też żadną tajemnicą, że w wielu państwach piłka nożna jest uznawana za sport narodowy, a najlepsi z graczy są uważani wręcz za bohaterów narodowych. Nie brakuje takich przykładów szczególnie z obszaru Ameryki Południowej. Tam piłka nożna jest otoczona prawdziwym kultem. Nie inaczej też jest w Europie i również w Polsce. Pomimo upływu czasu i zwiększenia się popularności takich dyscyplin jak koszykówka lub rugby, piłka nożna wciąż ma ogromne grono zwolenników. Sport ten wydaje się, więc ponadczasowy bez względu na to, z jakich sfer społecznych pochodzą gracze.

Piłka nożna nie tylko dla graczy

Piłka nożna jest zjawiskiem, które dostarcza emocji oczywiście nie tylko i wyłącznie osobom, które są aktywne sportowo. Zauważmy, że jest przecież cała masa osób, które kibicują swoim ulubionym klubom sportowym albo po prostu nałogowo oglądają w telewizji mecze. Jednocześnie też ludzie tacy nie są zbytnio aktywni fizycznie, ale o piłce nożnej wiedzą wszystko. Znają na pamięć wszystkie rozgrywki i nazwiska wszystkich najważniejszych zawodników grających w najbardziej utytułowanych klubach na całym świecie. Dla takich osób piłka nożna jest prawdziwą religią. Są też oczywiście osoby, które nie za bardzo interesują się rozrywkami, ale kochają wręcz ten sport. Dla nich nic nie da się porównać ze spotkaniem w gronie znajomych, gdy można pograć sobie na boisku w miłym towarzystwie. Euro 2021 bonusy na zakłady umożliwiają pozytywne rozpoczęcie przygody z typowaniem oraz zapoznaniem się z europejskimi zespołami na najwyższym światowym poziomie.

Największe walory piłki nożnej jako sportu

Nie zapominajmy też o tym, że piłka nożna ma wiele walorów jako sama aktywność fizyczna. Nie ma chyba lepszego sportu, jeśli chodzi rozwijanie mięśni nóg, a także poprawę naszej kondycji i wytrzymałości. Zauważmy też, że piłka nożna to dyscyplina ceniona bardzo przez biegaczy. W przypadku tego sportu mamy przecież do czynienia z nieustannym bieganiem interwałowym. Gwałtowne przyspieszenia oraz zwroty są czymś normalnym podczas meczu. Mamy tu bieganie długodystansowe, ale również sprint. Dzięki temu kondycja może być wyrobiona rzeczywiście w przeciągu krótkiego czasu. Nie bez powodu też zajęcia przewidujące grę w piłkę nożną są preferowane w większości szkół podstawowych, a nawet przedszkolach. Dzieci i to nie tylko chłopcy uwielbiają bieganie za piłką, tym bardziej że jest to świetna zabawa.

Walory edukacyjne piłki nożnej

Pamiętajmy też o tym, że piłka nożna to gra zespołowa i w tym kontekście będzie uczyć bardzo intensywnie odpowiedzialności. Drużyna składa się aż z 11 osób, a więc jest to spora grupa, w ramach której trzeba sprawnie funkcjonować i współpracować. Każdy ma tutaj do wykonania określone zadanie. Są więc obrońcy, zawodnicy grający na pomocy i atakujący, a także bramkarz. Jest to, więc świetne przygotowanie do pracy w zespole w każdej innej sferze społecznej, a w przyszłości zawodowej.

Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  05.04.2021, 20:21
lecz ta popularnosc nie jest taka sama wszedzie. tak w USA, jak i w kilku krajach Karaibskich, w pilke graja, lecz amerykanski bejsbol i futbol wszystko przerasta, takze te kraje, ktore na pierwszym miejscu stawiaja rugby i krykieta
takze maja inny stosunek do pilki, mimo, ze w nia graja.ich spoleczenstw nastawienie, jest diametralnie inne. czy np. w Polsce w czasie najwazniejszych gier, opustoszone zostaja sklepy ? nie z ludzi, lecz z towary w nich ? tego Nigdzie nie ujzymy, w krajach, gdzie pilka jest ponad kazdym innym sportem. zreszta ludzie znajacy i pilke i footbol, wiedza, ze najlepszymi przepisami i to caly czas od samego powstania tego sportu i bacznie przestrzeganymi i przez arbitrow i przez kluby i sportowcow, jest wlasnie footbol. tam nie uzyczy nikt jakiegokolwiek przymrozenia oka i zadnego z tego powodu nie zadowolenia. wszystko jest czyste i przejzyste od czasu kiedy te przepisy nastaly, po dzis dzien.
a, czy ktos dany sport lubi czy nie [ we wiekszosci ludzi, problemem, zrozumienie ], to juz insza inszosc ! :idea: :love: :idea:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.