Baner
3. czerwca 2022 22:00

Terminarz Ekstraklasy na sezon 2022/2023

Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 16-17 lipca, ostatnia jesienna seria spotkań 12-13 listopada 2022, a sezon zakończy się 27-28 maja 2023.

Wszystkie kolejki zaplanowano na terminy weekendowe (od piątku do poniedziałku). Meczów w poniedziałki nie będzie jedynie w terminach poprzedzających spotkania reprezentacji i jesienne zmagania w Pucharze Polski. 

- Wprowadziliśmy zasadę, że każda z czterech drużyn grających w kwalifikacjach UEFA może przełożyć dwa mecze w PKO Ekstraklasie - jeden w trakcie trzech rund kwalifikacyjnych oraz jeden między meczami fazy play-off rozgrywek europejskich. Zaplanowaliśmy mecze pucharowiczów pomiędzy sobą w szóstej kolejce. Dzięki temu będą mogli zagrać w terminie rezerwowym, jeśli awansują do play-offów - powiedział dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański. 

Terminem rezerwowym dla czterech zespołów grających w pucharach będzie 31 sierpnia, na kiedy zaplanowano 1/32 finału Pucharu Polski. Od tego sezonu zespoły grające w rozgrywkach UEFA nie biorą udziału w tej fazie i do rywalizacji dołączą od 1/16 finału. 

Widzew dwa pierwsze mecze rozegra na wyjeździe ze względu na renowację murawy.

PKO Ekstraklasa - sezon 2022/2023

Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  04.06.2022, 07:51
Brawa dla związku ! Zawsze stają na wysokości zadania a narzekania nic nie dadzą my kibice tego nie zmienimy a pamiętajcie ze piłka nożna w dzisiejszych czasach jest luksusem i ani muk !!

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2022 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE