30. sierpnia 2021 09:00

Bramki piłkarskie dla dzieci - na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią?

W zależności od wieku, predyspozycji oraz umiejętności dziecka, wybierzmy różne modele bramek (więcej informacji). To, co liczy się najbardziej to materiał, rozmiar oraz waga.

  1. Materiał. Najlepszym wyborem będą z bramki piłkarskie wykonane z aluminium. Materiał ten cechuje lekkość, a także trwałość. Aluminiowe bramki odporne są na wszelkie uszkodzenia. Co więcej, konstrukcja zapewnia także optymalną stabilność, a bramki są łatwe do przeczyszczenia oraz bezpieczne.
  2. Rozmiar. Jest on ważny szczególnie ze względu na dopasowanie bramki do naszego terenu. Dla najmłodszych warto wybrać minibramki, które z łatwością wkomponują się nawet w salonie. Dla starszych dzieci, odpowiednie będą bramki o rozmiarze ok. 3x2 metry - idealne do ogrodu. Największe profesjonalne bramki piłkarskie osiągają ponad 7 metrów szerokości i stanowią doskonały wybór dla każdego, kto chce stworzyć prywatny orlik na swoim ogrodzie (sprawdź tutaj).
  3. Waga. Wybierając odpowiednie bramki piłkarskie dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, aby nie były one ciężkie. bramka powinna być bowiem mobilna oraz bez problemu dać się przenieść z miejsca na miejsce. Co więcej, lekkie bramki równają się większemu bezpieczeństwu - zderzenie z nimi nie wyrządzi dzieciom żadnej krzywdy.
  4. Montaż bramki. Jest to równie istotny czynnik podczas kupna bramki. Prostota oraz szybkość jej złożenia ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy będziemy rozkładać bramkę wyłącznie w ciepłe dni, a następnie je chować.

Pod uwagę warto także wziąć wzrost, wiek oraz oczekiwania dziecka wobec piłki nożnej.

Młody bramkarz, czyli odpowiednie rękawice bramkarskie

Na rynku znajdziemy wiele modeli rękawic bramkarskich (sprawdź tutaj). Niejedną osobę może przyprawić to o zawrót głowy. Rękawice pozwalają przede wszystkim określić umiejętności piłkarskie dziecka, a także zapewniają bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt?

  • Rozmiar rękawic.
  • Krój rękawic.
  • Pianka użyta do wykończenia rękawic.

Najpopularniejszą rozmiarówką rękawic jest stosowanie liczb w przedziale od 3 do 12, gdzie 3 to rękawice dla dzieci, a 12 sprzęt dla osób o dużych dłoniach.

 

 


Zdjęcie

 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.