14. lipca 2021 22:00

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPN Krzysztof Malinowski ustalał wynik w IV lidze. Działał niezgodnie z przepisami

Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Pomorskiego ZPN i jednocześnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPN Krzysztof Malinowski, zwany w środowisku "Truskawką" chciał niezgodnie z prawem i regulaminami związkowymi wpłynąć na układ tabeli IV ligi pomorskiej. Przesyłając swoją opinię prawną spowodował, że Komisja Rozgrywek anulowała walkowera w meczu IV ligi. Na szczęście dwie inne Komisje Pomorskiego ZPN zmasakrowały opinię Malinowskiego i zadziałały zgodnie z przepisami.

Chodzi o mecz IV ligi pomorskiej Jaguar Gdańsk - Wda Lipusz z 8 maja 2021, zakończony wynikiem na boisku 3:0 dla Jaguara w związku z udziałem w meczu zawodnika Jaguara, który był wpisany do protokołu meczowego pod innym nazwiskiem.

Komisja Rozgrywek Pomorskiego ZPN zgodnie z Regulaminem Rozgrywek zweryfikowała wynik meczu na walkower 0:3 dla Wdy Lipusz.

IV liga-210 Jaguar Gdańsk AP – Wda Lipusz 0:3wo i 3 punkty na korzyść gości

Występ zawodnika, który nie był wpisany do protokołu meczowego

Niezadowolony z takiego obrotu sprawy Krzysztof Malinowski, w momencie kiedy Jaguar miał jeszcze szansę na awans do III ligi powołując się na swoje stanowisko Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego Pomorskiego ZPN wydał Komisji Rozgrywek opinię prawną, sugerującą anulowanie walkowera. Komisja Rozgrywek pod przewodnictwem Roberta Rybakowskiego z Lechii Gdańsk, który już wielokrotnie zasłynął decyzjami niezgodnymi z przepisami poddal się sugestiom Krzysztofa Malinowskiego i Komisja anulowała walkowera!

Na podstawie opinii prawnej Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego Pomorskiego ZPN (dop. Krzysztofa Malinowskiego) Komisjads. Rozgrywek dokonała reasumpcji i przywróciła wynik z boiska w meczu IV liga –210 Jaguar Gdańsk AP –Wda Lipusz (na boisku 3:0)z dnia 08.05.2021r. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Komisję Dyscyplinarną.

To nie był koniec sprawy gdyż następnie Komisja Dyscyplinarna Pomorskiego ZPN nie zważając na wytyczne "Truskawki" ponownie zweryfikowała mecz jako walkower i stwierdziła że w meczu grał zawodnik pod obcym nazwiskiem!

  • Jaguar Gdańsk AP –Wda Lipusz z dnia 08.05.2021 r.
     
  • Weryfikacja meczu jako walkower 0:3 i 3 punktyna korzyść zespołu Wda Lipusz za  wystawienie  zawodnika  pod  obcym  nazwiskiem  (Jaguar) na  podstawie  art.  5 § 1 w zw. z art. 13 § 3 pkt 1 w zw. z art. 103 pkt 1 lit. b Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN
     
  • Kierownik drużyny (Jaguar) za wystawienie zawodnika pod obcym nazwiskiem na podstawie art. 5 § 1 w zw. z art. 13 § 1 pkt 2 w zw. art. 103 pkt 3 lit. a Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN –nagana

Od tej decyzji Jaguar Gdańsk odwołał się do Związkowej Komisji Odwoławczej Pomorskiego ZPN, która także zmasakrowała stanowisko Malinowskiego i utrzymała walkower w mocy.

Odwołanie z dnia 23.06.2021 r. wniesione przez AP „Jaguar” Gdańsk od orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej Pomorskiego  Związku  Piłki  Nożnej  z  dnia  16.06.2021 r.  [sygnatura  orzeczenia:  KD619/2020/21] dot.  weryfikacji  zawodów  piłki  nożnej  o  mistrzostwo  IV  ligi  „Jaguar”  Gdańsk  AP  –  „Wda”  Lipusz z dnia 08.05.2021 r. jako walkower 0:3 i 3 punkty na korzyść zespołu „Wda” Lipusz. Związkowa Komisja Odwoławcza Pomorskiego ZPN   postanowiła na podstawie § 19 ust. 1 lit.  a) Regulaminu Komisji oddalić wniesione odwołanie w całości jako bezzasadne. Jednocześnie  na  podstawie  §  23  ust.  5  Regulaminu  Związkowej  Komisji  Odwoławczej Pomorskiego  Związku Piłki Nożnej podjęta przez komisję decyzja jest ostateczna.

Tutaj nasuwa pytanie, czy jeszcze jakakolwiek Komisja poza Komisją Roberta Rybakowskiego z Lechii Gdańsk w Pomorskim ZPN traktuje jeszcze poważnie opinie prawne Malinowskiego?

Krzysztof Malinowski swoją jak się okazało niezgodną z prawem związkowym opinią mógł wpłynąć na wynik meczu IV ligi, co mogło mieć wpływ jaka drużyna awansuje do III ligi i jednocześnie mogło zdecydować o spadku rywala.

Wydawało by się, że rzecznik ochrony prawa związkowego zgodnie z nazwą funkcji powinien to prawo przynajmniej przestrzegać, a nie je ordynarnie łamać. To nie jednak pierwszy taki wybryk Malinowskiego. Jednak za kadencji Zbigniewa Bońka i Macieja Sawickiego jak dotychczas w strukturach związkowych jest on całkowicie bezkarny. Wkrótce jednak mają nastąpić zmiany w strukturach PZPN. Szokujące jest że Malinowski pełni jeszcze jednocześnie funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PZPN.

Przypomnijmy, że Malinowski wraz z Radosławem Michalski starają się o lukratywne stołki w nowej kadencji PZPN w Warszawie. Na razie te starania skończyły się jedynie kompromitacją Michalskiego, o czym informowaliśmy w artykułach:

Cytaty w tym artykule pochodzą z oficjalnych komunikatów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Komentarze:

~Zdzisław (niezalogowany)  14.07.2021, 23:24
niemożliwe że posłuszny każdemu Mario z Lęborka sprzeciwił się ciepłemu Krzysiowi :blink:

~pomponik (niezalogowany)  15.07.2021, 07:14
Coraz bardziej ZPN wygląda jak folwark, decyzje podejmowane są nie adekwatnie. Za wystawienie zawodnika nieuprawnionego lub nie zgodnie tu była nagana a w innych tego samego typu przypadkach to kierownik - 400 zł, trener 400 zł no i klub 400 zł.
Widać tu mocno jak traktuje się kluby z trójmiasta a jak ościenne. Zobaczcie co się dzieje w piłce kobiecej i jej komisji, jakie osoby zostały powołane na stanowisko komisji do spraw piłkarstwa kobiecego, zobaczcie jak powoływane są kadry kobiece np U15 . Dla mnie trener związkowy nie powinien być trenerem klubowym bo takie jaja są robione, Wyjazd na kadrę to wyjazd jednego klubu bo trener nie potrafi dupy ruszyć w teren. Duże zmiany powinne nastąpić w tym związku do trochę trąci pleśnią!!!!!

~zapora (niezalogowany)  15.07.2021, 09:48
Należy zlikwidowaąć podokręg Malborski bo do niczego nie służy i nikomu nie jest potrzebny.Tylko koszty wynajmu , płac etc.

~fan Roberta (niezalogowany)  15.07.2021, 10:10
Artykuł sponsorowany przeciwko Robertowi R.
Komisja Dyscyplinarna i Związkowa Komisja podjęła decyzję o walkowerze w momencie gdy Jaguar już nie miał szans na awans.
Zastanówcie się co by było gdyby te szanse jeszcze posiadał?
Czy taka sama decyzja?
Pytanie do autora tekstu czy te 2 komisje nie wzięły opinii czy wiedziały że one nic nie zmienią.
Co nie zmienia faktu, że walkower za wałek Jaguara się należał i Malinka nie powinien opinii wydawać.


~do fan Roberta (niezalogowany)  15.07.2021, 12:35
co ty bredzisz? jakie to ma znaczenie czy Jaguar miał szansę awansować czy nie? prawo jest jedno i stosuje się jednakowo dla wszystkich w każdym momencie. Po za tym gdy Jaguar składał odwołanie miał jeszcze szanse na awans

Obserwujacy  15.07.2021, 14:29
Jak składał odwołanie to miał szanse na drugie miejsce i przed odwołaniem nie miał szans na awans.
Jak do pkt Jaguara dodasz 3 pkt to będzie miał 71
A Stolem skończył ligę na 1 miejscu z liczba pkt 72.
I wywalczył je na boisku a nie przy zielonym stoliku Pana truskawy!!!

~Kloc_ek (niezalogowany)  15.07.2021, 15:18
Czytam i nie wierze.
Dlatego pozostałe Komisję podjęły decyzje które w obliczu nie możliwości awansu Jaguara podjęli decyzję jako walkower.
W innym przypadku decyzja i wyniku z boiska.
Pań truskawka pomagał Jaguarowi ale wycofał się jak brakowało do awansu.

~futbolista (niezalogowany)  15.07.2021, 19:53
wiec i tak, to nie sukces kibolstwa, tylko struktur ! tylko jak to u kibolstwa, ze jedni pragna tego a drudzy tego, to tak samo jest w strukturach, gdzie indywidualnie maja swe zdanie na dany paragraf. to sie tak szybko w kraju nie zmieni [ jest po calym ]. wynika to z mentalnosci, gdzie kazdy uwaza, ze ma racje i madrzejszy od prezydenta i od papieza. to samo w strukturach Religii i polityki, a jakze, tez w gospodarce i rozrywce. sami widzimy jak to np. stawia sie okoniem wobec Ue, gdzie przystepujac, bylo wiadome z gory co sie podpislo. kasa, pragnienia i panowanie nad innymi, glownym tego grzechem ! :idea: :idea: :idea:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.