MENU
ROZGRYWKI 17/18
ARCHIWUM
POMORZE
ROZRYWKA
SERWIS
REKLAMA
darmowe pożyczki chwilówki
13. lipca 2017 12:30

Kolejne roszady w A-klasie. Kiedy poznamy ostateczny skład lig?

Już po publikacji przez Pomorski ZPN ostatecznej listy drużyn w rozgrywkach A-klasy  Komisja Rozgrywek samowolnie dokonała zmian w zaszeregowaniu drużyn, nie informując o tym nikogo, tylko publikując zmiany w terminarzach.

Według tych zmian Styna Godziszewo trafiła do grupy Gdańsk III, a Start Kulice do grupy Malbork IV. W takiej sytuacji aż 4 beniaminków z Klasy B trafiło do grupy Gdańsk III, a tylko 2 do grupy Malbork IV. Najbardziej poszkodowaną drużyną w tej sytuacji jest Orzeł Gołubie, który "tasowanie" drużyn przez Związek, przypłacił spadkiem, pomimo utrzymania się w lidze.

Kolejne zamieszanie przy awansach i spadkach. Meteor Pinczyn spadł do Klasy A - Gdańsk III

Wciąż nierozstrzygnięta jest sprawa Portowca Gdańsk, który złożył oficjalny protest do Pomorskiego ZPN i domaga się przeniesienia do z Klasy A Gdańsk I do Gdańsk II.

Wydaje się więc, że jeszcze daleka droga zanim poznamy faktyczny i ostateczny kształt wszystkich rozgrywek.

Terminarze - sezon 2017/2018

Komentarze:

~Gość (niezalogowany)  13.07.2017, 13:53
Nie sądzę. żeby było to zamieszanie. Pinczyn spadł tam gdzie mógł (A3 lub A4 jest w regulaminie). Nie złożyli protestu tylko wnieśli o zmianę przynależności. Piszcie to porządnie, zwłaszcza używając stonowanych słów. Wiem, że boli porażka przy wyborach na prezesa ale tak już będzie zawsze.

~Start (niezalogowany)  13.07.2017, 14:16
Ten afery kręci tylko jak Fakt, z A klasy gr.III spadły dwie drużyny i z A klasy gr. IV też dwie drużyny więc kto tu jest poszkodowany? My chcieliśmy przenieść się do grupy IV, Styna się zgodziła z nami zamienić o to całe zamieszanie sztucznie nakręcone przez Pomorski Futbol...Nie kręcic afery skoro jej nie ma!

~fff (niezalogowany)  13.07.2017, 14:46
Czwarty co za głupoty czytasz :s

~Redakcja (niezalogowany)  13.07.2017, 14:47
Nie "kręcimy" żadnej afery tylko podaliśmy fakt, że o zmianie drużyn nikt nie poinformował wszystkich klubów (np w komunikacie), tylko od razu podano terminarz z przetasowanymi drużynami. Z drugiej strony to dziwne, że kluby same decydują o tym w jakiej grupie grają. Czekamy teraz na decyzje w sprawie Portowca Gdańsk.

numer77  13.07.2017, 14:48
Jeżeli chodzi o Portowiec to jest to mega zamieszanie, co roku prosimy o przeniesienie do grupy z której awansowaliśmy do 5 ligi a spadliśmy do innej, szczegóły poniżej

Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego ZPN-u w dniu 12.07 podczas posiedzenia miała do rozpatrzenia odwołanie klubu Portowiec Gdańsk. Klub ten powinien grać w grupie z innymi Gdańskimi i pobliskimi klubami, jednak po raz kolejny po spadku z 5 ligi jest przydzielony do „nieszczęsnej” A-klasy gr. I. Niektórzy mogą uważać, że nie mamy podstaw do odwołania się. Jednak po obliczeniach wychodzi, że mamy pierwszeństwo do tego aby być przydzieleni do A-klasa Gdańsk gr. II.

Jesteśmy zespołem amatorskim, który utrzymuje się ze składek członkowskich, ponieważ nie mamy żadnej pomocy od sponsorów. Sami z własnej kieszeni musimy finansować dojazdy na mecze, więc lepiej byłoby dojeżdżać na mecze w grupie II i zaoszczędzić nam jak i innym zespołom dodatkowych wydatków.

Według obliczeń w całym sezonie przemierzamy 1360 km (przyjazd i powrót) mowa oczywiście o grupie I, zaś w grupie II moglibyśmy przejechać tylko 400 km. Jest różnica?

W tej grupie potocznie zwaną „gdańską” grają wszystkie zespoły z Gdańska, więc nie rozumiemy sytuacji w której po spadku kolejny rok mamy jeździć więcej o około 800 kilometrów. Jest to różnica, która została obliczona dzięki symulacji odległości naszego zespołu między grupami.
W grupie „II” przydzielono dwa zespoły, które mogłyby grać w grupie I, mianowicie jest to GKS Żukowo i Sporting Leźno. Drużyna z Żukowa ma bliżej do tej grupy o około 40 km(licząc przyjazd i powrót), Leźno ma krótszy dojazd o 130 km. Zaś my mamy bliżej do grupy „gdańskiej” o około 200 km co daje nam i zespołom z tej grupy bliższe dojazdy na mecze.

Komisję „przekonaliśmy” swoim odwołaniem, lecz jeden członek z komisji (sędzia międzynarodowy) nie zgodził się na takie rozwiązanie, ponieważ te kluby też mogą złożyć odwołanie bo już zostały przydzielone do tej grupy.

Pytanie kto przydziela zespoły do grup? W jaki sposób zostaje to rozdzielane? Może ktoś w Pomorskim ZPN-ie potrzebuję okularów, kalkulatora i mapy Pomorza?~zibi (niezalogowany)  13.07.2017, 14:53
Zamieszania, i to nie tylko z winy Pom. ZPN, a klubów, przed każdym sezonem są. Niektórzy na tym forum przeżywają sytuacje w B klasie, a tymczasem szykują się zmiany od III ligi i niżej. Może się bowiem okazać, że z IV ligi nie spadną rezerwy Bytovii, z piątej Wisła Korzeniewo, a z A klasy Sobieski. Skąd ten efakt domina? Podam wkrótce. Mogę jedynie dziś podać, że dotyczy to KS Chwaszczyno

~Kibic (niezalogowany)  13.07.2017, 14:57
Co do podziału grup , według mnie zespoły powinny być tak dzielone , aby miały jak najbliżej do siebie bo jaki jest sens rozdzielenia Portowca ,Wybrzeża czy Ex Siedlce ? Przecież te zespoły są z Gdańska tak więc to proste i logiczne .

numer77  13.07.2017, 15:11
Nie oficjalna decyzja ws Portowca Gdańsk jest taka, że przedstawione argumenty były jak najbardziej słuszne i członkowie byli jak najbardziej za tym aby zrobić roszady, natomiast jeden członek (sędzia międzynarodowy Pan Maciej W.) przekonał komisję aby tego nie robili.

~futbolista (niezalogowany)  13.07.2017, 16:29
wszystkie decyzje powinny byc pod egida ZWIAZKU i to
ostatecznymi. a taki Portowiec bez sponsora,to winien sie o takowego najpierw postarac a dopiero potem,po obliczeniu kosztow,zglosic chec do brania udzialu w rozgrywkach !
powinien rozumiec, ze lapie sie z motyka na ksiezyc, chcac rywalizowac z druzynami,w przeciwienstwie do siebie,nie amatorskimi.bo za takowego sam sie uwaza. wiec niech sie najlepiej skrzyknie z jemu podobnymi,tworza swa wlasna lige bez ZWIAZKU i niech graja, nawet do pozna w nocy :idea:

~Do redakcji (niezalogowany)  13.07.2017, 17:30
Jak chcecie "podawać fakty", to nie piszcie, że "Komisja Rozgrywek samowolnie..", bo to jest statutowa kompetencja tej Komisji. Dlatego słuszny jest pogląd, że szukacie afery na siłę. Poza tym polecam do obejrzenia mapę województwa, gdzie obie wioski leżą.

~C (niezalogowany)  13.07.2017, 18:07
Chyba te klasy amatorskie powinny zostać zreorganizowane... Format, liczba zespołów, grup, zasady awansu i spadku... To chore, co roku ta sama polka i odbijanie piłeczki czyja wina. I nie na szybkiego tylko mądrze, konsultacje, zrobić to nawet w 3 lata, ale z sensem, nawet można zrobić kombo liga okr. klasa okr. Potem a, b i c jak w Zach. Pom. czy na Śląsku. Ale niech ten cyrk w ligach amatorskich się skończy. Na dnie zawsze będą problemy, granice będą płynne, ale żeby zmniejszyć pole do popisu niezależnie od winnego trzeba.

~student (niezalogowany)  13.07.2017, 18:21
Lody kręci Komisja pod przewodnictwem Robaka. Radzio i Agnieszka nie mają pojęcia o co chodzi w niższych ligach. Jeszcze wierzba się w to miesza i się mędrkuje, może na mechanice rodem z lat 70 się zna, ale w prowadzenie ligi ta miernota niech się nie miesza

~nowy port (niezalogowany)  13.07.2017, 18:26
Wierzba niech smaruje gównem tłoki na wydziale mechanicznym. Wielki karierowicz teraz będzie mówił kto ma grać w a-klasie.

~Kibic (niezalogowany)  13.07.2017, 19:32
A klasa to liga amatorska czy profesjonalna bo chyba futbolista lekko się pomyliłeś , no ale chyba jesteś nie spelnionym pilkarzykiem i grając w B lub max A uważasz się pewnie za piłkarza , oni widac twardo stapaja po ziemi i grają w lidze amatorskiej i również nie rozumiem dlaczego mieliby jeździć (nie tylko oni ,ale inne kluby grające w tych ligach) dalej skoro w gr.2 mają blizej , a związek powinien zespołom z nizszych lig raczej pomagać ,tylko nie wiem czy to zrozumiesz FUTBOLISTO :-)

~futbolista (niezalogowany)  13.07.2017, 20:00
kolego, wszystko powinno byc pod decyzja zarzadu, a i grupy dla dobra rozgrywek powinny miec rowna ilosc druzyn. to raz, a dwa,to kluby sie zglaszajace do gry,winny
najpierw ZAWSZE obliczyc swe koszta, czy dadza rade. bo to wlasnie z powodu tych brakow kosztow, wytwarzaja sie balagany, potem wycofywania. najlepszym z tych problemow, wyjsciem, oprucz zapoznawania sie z kosztami,
powinno byc madre oraz rozumne laczenia sie klubow w danych terenach. zaoszczedzi to ogromna kase, ktora mozna w lepszy sposob sporzydkowac na wzmocnienia
klubu. tylko do tego takze potrzeba madrosci, szczegolnie w dziedzinie zmiany mentalnosci do rzeczywistosci zycia !


~@77 (niezalogowany)  13.07.2017, 22:36
Mam mape. Też policzyłem. Portowiec chce nam podwyższyć podróże o 400km, aby sobie obniżyć. A skąd mam w gminie dostać te pieniądze?

d?ony  13.07.2017, 23:45
Z tego co wiem, to Sporting też do 5 ligi awansował z grupy II, a 100km różnicy co to jest. Nawet niech Ci 10 litrów spali, to jedyne 50 zł :D

~TRUSKAWKA NA TORCIE (niezalogowany)  14.07.2017, 00:16
REGULAMIN MÓWI JASNO:

5.6.5. Przeniesienie drużyny do innej grupy rozgrywkowej może nastąpić jedynie na najniższym szczeblu rozgrywek.

MICHALSKI SAM ZATWIERDZIŁ TEN REGULAMIN I KOLEJNY SEZON POZWAŁA GO ŁAMAĆ. TO ZWYKŁO OSZUSTWO I SZWINDEL MICHALSKIEGO I JEGO LUDZI.

~chrobot (niezalogowany)  14.07.2017, 00:30
Truskawa nie masz racji, bo ten punkt dotyczy uzupełniania wolnych miejsc w grupach. W klasie O czy A nie ma wolnych miejsc.

numer77  14.07.2017, 07:55
~@77 chcemy sobie obniżyć, przeliczyłeś miejsce Portowca w grupie II a dojazdy do Leźna czy Żukowa?
Przelicz jest znaczna różnica. Ile macie klubów w Gminie? Wiesz ile jest klubów w Gdańsku które stara się o dofinansowanie klubu a ile dostaję? Zapytaj się władz Lechii bo tylko oni dostają kasę. Zaraz wyjdzie, że Portowiec się wycofa z rozgrywek przez głupie myślenie Związku.
Co do 100 km to musisz teraz pomnożyć przez 2 bo trzeba wrócić i robi nam się 200 km, to już jest jakaś odległość?

~......... (niezalogowany)  14.07.2017, 10:15
zróbcie zrzutkę w sieci na Portowca - kto da 10 chę?!!!

~@77 (niezalogowany)  14.07.2017, 10:25
77 - to my mamy się wycofać i dla ciebie git. Ale jak ty masz pomyśleć skąd zebrać 500zł to już cie przerasta? Zostaw w spokoju gminne kluby, bo u nas zebrac ludzi do gry jest trudniej, a ty masz wiele klubow, w ktorych mozesz grac w Gdansku!

numer77  14.07.2017, 12:30
Widzę, że się nie dogadamy... udanego sezonu życzę :huh: 8)

~... (niezalogowany)  14.07.2017, 12:42
Uwaga - głupi pomysł: Niech od przyszłego sezonu wraz z papierami licencyjnymi leci preferowana grupa i niech decyduje kolejność zgłoszeń, która byłaby jawna. To kto ostatni do doktora?

~franek2106 (niezalogowany)  14.07.2017, 16:08
Kapele z Gdańska są wrzodem na dupie dla Związku. Wszystkie ,,misie" grzeją się w blasku Lechii bo loże, pakiety vip i inne benefity. Reszta to dla nich plebs. I w sumie tak jest - jeździmy po wioskach, które mają o niebo lepsze warunki do grania i rozwoju i które za to nie płacą jak My miastowi. W dodatku im pomagają gminy, Nam nie bo ,,tylko Lechia".. Więc skąd mamy mieć na ,,bonusy' dla tych decydentów skoro to co uda się zorganizować idzie na wynajmy boisk i opłaty związkowe?
Sezon temu Nas - EXa ,,skręciły" z pomocą Związku Mściszewice, fajna wioska z fajnym stadionikiem i niezłą ekipą, ale i budżetem, który bił Nas na głowę. Wnioski wyciągnijcie sami..
Trzeba ich nękać i męczyć, podajcie temat do mediów np na Trojmiasto.pl, to ich trochę zmiękczy bo zacznie się wokół sprawy ktoś interesować a to nie na rękę nietykalnym misiom, które wolą po cichu kręcić swoje lodziki. Powodzenia dla Portowca!

~Hen (niezalogowany)  15.07.2017, 15:51
Franek 2106 Jeżeli nie masz stadionu i zaplaczecza to nie marudz że musisz wynajmować, a co wy chcecie aby miasto wam boisko wybudowalo. Ok źle że nie otrzymujecie żadnych pieniędzy z miasta. Grajcie sobie na orliku lub selezjance.

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.PomorskiFutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2018 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE