ZAPRASZAMY NA POMORSKI FUTBOL CUP 2017 W 13 KATEGORIACH WIEKOWYCH
WOLNE MIEJSCA W POMORSKI FUTBOL CUP - ROCZNIK 2009/2010 (03.12.2017)
WOLNE MIEJSCA W POMORSKI FUTBOL CUP - ROCZNIK 2003/2004 (09.12.2017)
WOLNE MIEJSCA W POMORSKI FUTBOL CUP - ROCZNIK 2001 i 1999 (10.12.2017)
MENU
ROZGRYWKI 17/18
ARCHIWUM
POMORZE
ROZRYWKA
SERWIS
REKLAMA
perfumy zamienniki perfum
perfumy praca dodatkowa
FIRMA WINDYKACYJNA
FIRMA WINDYKACYJNA
darmowe pożyczki chwilówki
17. lipca 2017 17:00

Wstępne składy lig oraz licencje na sezon 2017/2018 (aktualizacja 17.07)

Znamy wszystkie rozstrzygnięcia w temacie awansów i spadków w pomorskich rozgrywkach.

Jednak już dziś publikujemy wstępny podział lig na sezon 2017/2018. W tym artykule będziemy na bieżąco aktualizować sytuację, a także śledzić przebieg procedury licencyjnej.

Aktualizacje:

  1. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 24.05.2017r. dla pomorskich drużyn
  2. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 31.05.2017r. dla pomorskich drużyn
  3. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 13.06.2017r. dla pomorskich drużyn
  4. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 20/21.06.2017r. dla pomorskich drużyn
  5. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 12.05.2017r. dla klubów Ekstraklasy
  6. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 26.05.2017r. dla klubów I ligi
  7. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 02.06.2017r. dla klubów I ligi oraz klubów z możliwością awansu do Ekstraklasy
  8. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 23.06.2017r. dla klubów Ruch Chorzów oraz Stomil Olsztyn
  9. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 20.06.2017r. dla klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz Klubów III ligi do II ligi, ponadto klubu Górnik Łęczna na rozgrywki I ligi
  10. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 01/02.06.2017r. dla klubów I, II ligi oraz klubów I ligi z możliwością awansu do rozgrywek Ekstraklasy
  11. Uzupełniono przyznane licencje przez Wielkopolski ZPN dla klubów III ligi grupa II z dnia 30.05.2017r.
  12. Uzupełniono przyznane licencje przez Zachodniopomorski ZPN dla klubów III ligi grupa II z dnia 05/06.06.2017r.
  13. Uzupełniono przyznaną licencję IV ligową przez Zachodniopomorski ZPN dla klubu Energetyk Gryfino z dnia 05/06.06.2017r.
  14. Uzupełniono przyznaną licencję IV ligową przez Wielkopolski ZPN dla klubu Centra Ostrów Wielkopolski z dnia 08.06.2017r.
  15. Uzupełniono przyznane licencje przez Kujawsko-Pomorski ZPN dla klubów III ligi grupa II z dnia 21.06.2017r.
  16. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 22.06.2017r. dla Gedanii Gdańsk, Polonii Gdańsk, Cartusii Kartuzy i KS Chwaszczyno,
  17. Uzupełniono przyznaną licencję z dnia 29.06.2017r. dla Gwardii Koszalin
  18. Uzupełniono przyznane licencje przez Wielkopolski ZPN dla klubów III ligi grupa II z dnia 21.06.2017r.
  19. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 29.06.2017r. dlapomorskich drużyn
  20. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 04.07.2017r. dla pomorskich drużyn
  21. Uzupełniono przyznane licencje z dnia 04/05.07.2017r. dla pomorskich drużyn
  22. Uzupełniono przyznaną licencję z dnia 11.07.2017r. dla Sokoła Kuleszewo
  23. Uzepłeniono przyznane licencje z dnia 13.07.2017r. dla Orła Borkowo i FC Gowidlino

Objaśnienia:

  • kolor zielony - klubowi przyznano licencję do ligi, w której będzie występował w sezonie 2017/2018, licencja upoważnia także do gry w lidze niższej (dotyczy spadkowiczów)
  • kolor czerwony - klubowi odmówiono przyznania licencji do ligi, w której będzie występował w sezonie 2017/2018 bądź do ligi niższej (w przypadku spadkowiczów) lub wyższej (dotyczy beniaminków)
  • kolor czarny - klub nie złożył wniosku lub wniosek nie został rozpatrzony lub klubowi przyznano licencję do ligi, w której występował w sezonie 2016/2017 (dotyczy beniaminków), a wniosek do wyższej ligi nie został rozpatrzony

Ekstraklasa

  1. Legia Warszawa - licencja przyznana 12.05.2017r.
  2. Jagiellonia Białystok - licencja przyznana 12.05.2017r.
  3. Lech Poznań - licencja przyznana 12.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  4. Lechia Gdańsk - licencja przyznana 12.05.2017r. z nadzorem finansowym
  5. Korona Kielce - licencja przyznana 12.05.2017r.z nadzorem finansowym
  6. Wisła Kraków - licencja przyznana 12.05.2017r. z nadzorem finansowym
  7. Pogoń Szczecin - licencja przyznana 12.05.2017r.
  8. Bruk-Bet Termalica Nieciecza - licencja przyznana 12.05.2017r.
  9. Zagłębie Lubin - licencja przyznana 12.05.2017r.
  10. Piast Gliwice - licencja przyznana 12.05.2017r.
  11. Śląsk Wrocław - licencja przyznana 12.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym
  12. Wisła Płock - licencja przyznana 12.05.2017r.
  13. Cracovia Kraków - licencja przyznana 12.05.2017r.
  14. Arka Gdynia - licencja przyznana 12.05.2017r.
  15. Sandecja Nowy Sącz (beniaminek) - licencja Ekstraklasowa przyznana 02.06.2017r. z nadzorem finansowym oraz prawnym (mecze w roli gospodarza w rozgrywkach Ekstraklasy rozgrywać będzie na stadionie Termalica Bruk-Bet Nieciecza), ponadto przyznana licencja I ligowa 02.06.2017r. z nadzorem insfrastrukturalnym (licencja przyznana na stadion w Nowym Sączu)
  16. Górnik Zabrze (beniaminek) - licencja I ligowa przyznana 26.05.2017r. z nadzorem finansowym oraz przyznana licencja Ekstraklasowa 02.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym

I liga

  1. Górnik Łęczna (spadkowicz) - licencja przyznana 12.05.2017r. z nadzorem finansowym - Ekstraklasowa oraz licencja przyznana 20.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym - I ligowa
  2. Ruch Chorzów (spadkowicz) - licencja Ekstraklasowa przyznana 12.05.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
    - licencja I ligowa przyznana 23.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
    - 01/02.06.2017r. cofnięcie licencji nr 16 na rozgrywki Ekstraklasy na sezon rozgrywkowy 2017/2018 z dnia 12.05.2017r.
  3. Miedź Legnica - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym oraz przyznana licencja Ekstraklasowa 02.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
  4. Zagłębie Sosnowiec - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem finansowym oraz przyznana licencja Ekstraklasowa 02.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
  5. Chojniczanka Chojnice - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym oraz przyznana licencja Ekstraklasowa 02.06.2017r. z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz prawnym
  6. Olimpia Grudziądz - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem finansowym
  7. GKS Katowice - licencja przyznana 26.05.2017r. oraz przyznana licencja Ekstraklasowa 02.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
  8. Podbeskidzie Bielsko-Biała - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem finansowym
  9. Wigry Suwałki - licencja przyznana 02.06.2017r. z nadzorem finansowym
  10. Stal Mielec - licencja przyznana 02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  11. Pogoń Siedlce - licencja przyznana 02.06.2017r. z sankcją regulaminową ostrzeżenia
  12. Chrobry Głogów - licencja przyznana 26.05.2017r.
  13. Stomil Olsztyn - licencja odmówiona 02.06.2017r. ze względu na niespełnienie kryterium F.04, P.10 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi. Ponadto stadion klubu nie spełnia licznych kryteriów infrastrukturalnych określonych w Podręczniku Licencyjnym.
    - licencja przyznana 23.06.2017r. z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym - I ligowa
    - Klub Stomil Olsztyn mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Ostródzie.
  14. GKS Tychy - licencja przyznana 26.05.2017r.
  15. Drutex Bytovia Bytów - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  16. Raków Częstochowa (beniaminek) - licencja I ligowa przyznana 20.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym, ponadto licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  17. Odra Opole (beniaminek) - licencja I ligowa przyznana 20.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym, ponadto licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  18. Puszcza Niepołomice (beniaminek) - licencja I ligowa przyznana 20.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji, ponadto licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym

II liga

  1. Wisła Puławy (spadkowicz) - licencja przyznana 26.05.2017r. - I ligowa
  2. Znicz Pruszków (spadkowicz) - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym - I ligowa
  3. MKS Kluczbork (spadkowicz) - licencja przyznana 26.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym - I ligowa
  4. Radomiak Radom - licencja I ligowa przyznana 20.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym, ponadto licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  5. Olimpia Elbląg - licencja przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  6. Siarka Tarnobrzeg - licencja przyznana 01/02.06.2017r.
  7. Błękitni Stargard Szczeciński - licencja przyznana 01/02.06.2017r.
  8. Legionovia Legionowo - licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji
  9. GKS Bełchatów - licencja przyznana 01/02.06.2017r.
  10. Stal Stalowa Wola - licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  11. Warta Poznań - licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  12. ROW 1964 Rybnik - licencja przyznana 01/02.06.2017r.
  13. Rozwój Katowice - licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  14. Gryf Wejherowo - licencja odmówiona 01/02.06.2017r. ze względu na niespełnienie kryteriów S.01,P.07, I.08 w związku z I.09, F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2017/2018.
    - licencja przyznana 14.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i z zakresu Personelu i Administracji.
  15. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (beniaminek) - licencja odmówiona 20.06.2017r. ze względu na nieprzedstawienie większości dokumentów wymaganych przez Podręcznik Licencyjny oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.
    - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zrezygnował z ubiegania się o licencję na II ligę w sezonie 2017/18. Jego miejsce na trzecim szczeblu rozgrywkowym zajmie ŁKS Łódź
    - ŁKS Łódź - licencja przyznana 26.06.2017r.
  16. Gwardia Koszalin (beniaminek) - licencja odmówiona 20.06.2017r. ze względu na liczne naruszenia kryteriów licencyjnych oraz niewskazanie stadionu spełniającego wymogi licencyjne dla Klubów II ligi.
    - przyznana licencja III ligowa przez Zachodniopomorski ZPN 05/06.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
    - licencja przyznana 29.06.2017r. z nadzorem finansowym
    - Klub Gwardia Koszalin zgodnie ze złożonym wnioskiem będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza w sezonie 2017/2018 na stadionie Kotwicy Kołobrzeg.
  17. GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) (beniaminek) - licencja przyznana 20.06.2017r.
  18. Garbarnia Kraków (beniaminek) - licencja przyznana 20.06.2017r. - licencja na stadion miejski w Niepołomicach.

III liga grupa II

  1. Kotwica Kołobrzeg (spadkowicz) - licencja II ligowa przyznana 01/02.06.2017r. z nadzorem finansowym
  2. Lech II Poznań - licencja przyznana 20.06.2017r. - II ligowa -  licencja na stadion we Wronkach,
    - licencja przyznana 21.06.2017r. przez Wielkopolski ZPN z nadzorem infrastrukturalnym
  3. Bałtyk Gdynia - licencja przyznana 24.05.2017r.
  4. Jarota Jarocin - licencja przyznana 30.05.2017r. przez Wielkopolski ZPN
  5. Elana Toruń - licencja przyznana 14.06.2017r. przez Kujawsko-Pomorski ZPN
  6. GKS Przodkowo - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym oraz sankcją regulaminową w formie ostrzeżenia
  7. Sokól Kleczew - licencja przyznana 21.06.2017r. przez Wielkopolski ZPN z nadzorem personalnym
  8. KKS Kalisz - licencja przyznana 21.06.2017r. przez Wielkopolski ZPN
  9. Świt Skolwin (Szczecin) - licencja przyznana 05/06.06.2017r. przez Zachodniopomorski ZPN z nadzorem infrastrukturalnym
  10. Wda Świecie - licencja przyznana 31.05.2017r. przez Kujawsko-Pomorski ZPN
  11. Polonia Środa Wielkopolska - licencja przyznana 30.05.2017r. przez Wielkopolski ZPN
  12. KS Chwaszczyno - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak deklaracji udziału w oficjalnych rozgrywkach minimum 3 drużyn młodzieżowych, brak umowy upoważniającej klub do korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon, brak stabilnego i spełniającego wymogi bezpieczeństwa sektora kibiców drużyny gości, brak stabilnego ogrodzenia pola gry, brak trwałego wygrodzenia trybuny kibiców drużyny gospodarzy od terenu wyłączonego z użytkowania.
    - licencja przyznana 22.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  13. Pogoń II Szczecin - licencja przyznana 05/06.06.2017r. przez Zachodniopomorski ZPN
  14. Górnik Konin - licencja przyznana 21.06.2017r. przez Wielkopolski ZPN
  15. Energetyk Gryfino (beniaminek) - licencja IV ligowa przyznana 05/06.06.2017r. przez Zachodniopomorski ZPN z nadzorem finansowym i administracyjnym
  16. Wierzyca Pelplin (beniaminek) - licencja IV ligowa przyznana 24.05.2017r.
    - licencja III ligowa przyznana 04/05.07.2017r.
  17. Centra Ostrów Wielkopolski (beniaminek) - licencja IV ligowa przyznana 08.06.2017r. przez Wielkopolski ZPN
  18. Unia Solec Kujawski (beniaminek) - Kujawsko-Pomorski ZPN

IV liga

  1. Pogoń Lębork (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r.
  2. Centrum Pelplin - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak deklaracji udziału w oficjalnych rozgrywkach minimum 3 drużyn młodzieżowych, brak kierownika ds. bezpieczeństwa, brak trenera posiadającego stosowną licencję, klub posiada nieuregulowane przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku pomimo zawartej w tym zakresie ugody.
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  3. KP Starogard Gdański - licencja przyznana 24.05.2017r.
  4. Powiśle Dzierzgoń - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  5. Grom Nowy Staw - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  6. Arka II Gdynia - licencja przyznana 31.05.2017r.
  7. Kaszubia Kościerzyna - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym
  8. Gryf Słupsk - licencja przyznana 31.05.2017r.
  9. Jaguar Gdańsk - licencja przyznana 31.05.2017r.
  10. Stolem Gniewino - licencja przyznana 31.05.2017r.
  11. GKS Kolbudy - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  12. Orkan Rumia MKS - licencja przyznana 24.05.2017r.
  13. Gedania Gdańsk - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak wydzielonego i trwale wygrodzonego sektora dla kibiców drużyny gości, brak indywidualnych miejsc siedzących dla publiczności,
    - licencja przyznana 22.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  14. Cartusia Kartuzy - licencja odmówiona 31.05.2017r. klub posiada nieuregulowane przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku,
    - licencja przyznana 22.06.2017r. z nadzorem finansowym,
  15. Anioły Garczegorze - licencja przyznana 24.05.2017r.
  16. Wikęd Luzino (beniaminek) - licencja przyznana 31.05.2017r. V ligowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. IV ligowa
  17. Radunia Stężyca (beniaminek) - licencja przyznana 24.05.2017r. V ligowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. IV ligowa z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  18. Start Miastko (beniaminek) - licencja przyznana 31.05.2017r. V ligowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. IV ligowa z nadzorem personalnym

V liga grupa Gdańsk I

  1. GKS Kowale - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym
  2. MKS Władysławowo - licencja przyznana 24.05.2017r.
  3. KS Kamienica Królewska - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  4. Czarni Pruszcz Gdański - licencja przyznana 24.05.2017r.
  5. Orzeł Trąbki Wielkie - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  6. Polonia Gdańsk - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak oświadczenia finansowego, brak opłaty za wydanie licencji klubowej, klub posiada nieuregulowane przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku pomimo zawartej w tym zakresie ugody,
    - licencja przyznana 22.06.2017r.,
  7. Sztorm Mosty - licencja przyznana 31.05.2017r.
  8. Orlęta Reda - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak odpisu aktualnego rejestru stowarzyszenia, brak trenera posiadającego stosowną licencję, brak pobocza pola gry spełniającego wymogi przepisów licencyjnych, brak furtek ewakuacyjnych w kierunku pola gry, usytuowanie ławek dla zawodników rezerwowych nie spełnia wymogów przepisów licencyjnych,
  9. GKS Sierakowice - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem personalnym
  10. Kaszuby Połchowo - licencja przyznana 31.05.2017r.
  11. KS Mściszewice - licencja przyznana 31.05.2017r.
  12. Sokół Ełganowo - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym V ligowa
  13. Bałtyk II Gdynia (beniaminek)
  14. Kamionka Sopot (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa
  15. Wietcisa Skarszewy (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa
  16. Gedania II Gdańsk (beniaminek)

V liga grupa Gdańsk II

  1. Żuławy Nowy Dwór Gdański - licencja przyznana 24.05.2017r.
  2. Chojniczanka II Chojnice - licencja przyznana 31.05.2017r.
  3. Pomezania Malbork - licencja przyznana 24.05.2017r.
  4. Borowiak Czersk - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym
  5. Gwiazda Karsin  - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  6. Orzeł Subkowy - licencja przyznana 31.05.2017r.
  7. Powiśle II Dzierzgoń
  8. Wda Lipusz - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  9. Szarża Krojanty  - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym
  10. Sparta Kleszczewo - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, brak koordynatora służb klubowych, brak trenera posiadającego stosowną licencję, brak opłaty za wydanie licencji klubowej, klub posiada nieuregulowane przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku pomimo zawartej w tym zakresie ugody.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym
  11. Błękitni Stare Pole - licencja przyznana 24.05.2017r.
  12. Czarni Przemysław  - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  13. Beniaminek 03 Starogard Gdański (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A klasowa - z nadzorem infrastrukturalnym
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa
  14. Sławek Borzechowo (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  15. Spójnia Sadlinki (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem infrastrukturalnym
  16. Pogoń Prabuty (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa

V liga grupa Słupsk

  1. Bytovia II Bytów (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r.
  2. Sokół Wyczechy (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  3. Sparta Sycewice - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  4. Karol Pęplino - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym
  5. Piast Człuchów - licencja przyznana 31.05.2017r.
  6. Jantar Ustka - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem finansowym
  7. Brda Przechlewo - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym
  8. Jantaria Pobłocie - licencja odmówiona 31.05.2017r. brak odpisu aktualnego rejestru stowarzyszenia, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, brak koordynatora służb klubowych, brak trenera posiadającego stosowną licencję, brak sektora kibiców drużyny gości oraz ławek dla zawodników rezerwowych spełniającego wymogi przepisów licencyjnych, brak pełnego i trwałego ogrodzenia obiektu sportowego, brak opłaty za wydanie licencji klubowej,
    - licencja przyznana 29.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  9. Czarni Czarne - licencja przyznana 24.05.2017r.
  10. Diament Trzebielino - licencja przyznana 24.05.2017r.
  11. Stal Jezierzyce - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym
  12. MKS Debrzno - licencja przyznana 24.05.2017r.
  13. KS Włynkówko (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  14. Echo Biesowice (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa - z nadzorem infrastrukturalnym
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  15. Zawisza Borzytuchom (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem personalnym
  16. Mysliwice Tuchomie (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. V ligowa z nadzorem infrastrukturalnym

Klasa A - grupa Gdańsk I

  1. Eko-Prod Szemud (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem personalnym V ligowa
  2. Start Mrzezino (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem personalnym V ligowa
  3. Dragon Bojano - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  4. KP Sopot - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym i finansowym,
  5. Zenit Łęczyce - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z sankcją -2 punkty w sezonie 2017/2018
  6. Portowiec Gdańsk "Fundacja Sport Pasja" - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  7. MKS II Władysławowo
  8. Błyskawica Reda Rekowo Dolne - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak stałego i pełnego ogrodzenia pola gry od widowni, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  9. Zatoka Puck - licencja przyznana 13.06.2017r.
  10. Latarnik Choczewo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  11. Kaszubia Starzyno - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku. - A Klasowa
    - licencja przyznana 29.06.2017r. A Klasowa
  12. Sokół Bożepole Wielkie (beniaminek) - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z nadzorem personalnym
  13. Karlikowo Sopot (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - B Klasowa - z nadzorem personalnym
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  14. Arka Prusewo (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z nadzorem personalnym

Klasa A - grupa Gdańsk II

  1. GLKS Różyny - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem sportowym
  2. Potok Pszczółki - licencja przyznana 13.06.2017r.
  3. Sporting Leźno - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  4. Korona Cedry Małe - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  5. Osiczanka Osice - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  6. GKS II Kolbudy
  7. Amator Kiełpino - licencja przyznana 13.06.2017r.
  8. GTS Mokry Dwór - licencja przyznana 13.06.2017r.
  9. GKS Żukowo
  10. KS Sulmin - licencja przyznana 13.06.2017r.
  11. EX Siedlce Gdańsk - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z sankcją ostrzeżenia
  12. Orzeł Straszyn (beniaminek) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję. - B Klasowa
    - licencja przyznana 29.06.2017r. B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z nadzorem personalnym
  13. GTS Goszyn (beniaminek) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych. - B Klasowa
    - licencja przyznana 29.06.2017r. B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  14. Wybrzeże Gdańsk (beniaminek) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku - B Klasowa
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa

Klasa A - grupa Gdańsk III

  1. Meteor Pinczyn (spadkowicz) - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym - V ligowa
  2. Tęcza Brusy - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  3. Victoria Kaliska - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  4. KS Skorzewo - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  5. Kolejarz Chojnice - licencja przyznana 13.06.2017r.
  6. KS Grabowo - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  7. Sokół Zblewo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  8. Czarni Ostrowite - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  9. Jantar Pawłowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  10. Wda Czarna Woda - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  11. Styna Godziszewo (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  12. GKS Bobowo (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  13. Wierzyca Stara Kiszewa (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  14. Santana Wielki Klincz (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z nadzorem infrastrukturalnym

Klasa A - grupa Malbork IV

  1. Wisła Korzeniewo (spadkowicz) - licencja przyznana 31.05.2017r. z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym - V ligowa
  2. Wisła Tczew - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  3. Relax Ryjewo - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  4. Delta Miłoradz - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  5. Błękitni Kmiecin
  6. Weber Szprudowo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  7. Rodło Kwidzyn - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 29.06.2017r. z nadzorem finansowym,
  8. Powiśle Stary Targ - licencja przyznana 13.06.2017r.
  9. Świt Radostowo - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  10. GDKiS Ostaszewo - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa z nadzorem prawnym
  11. LKS Waplewo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  12. Start Kulice - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  13. Rodło Trzciano (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa
  14. Ruch Gościszewo (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa

Klasa A - grupa Słupsk I

  1. Słupia Kobylnica (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem finansowym i personalnym V ligowa
  2. Wybrzeże Objazda (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem personalnym V ligowa
  3. Garbarnia Kępice (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. V ligowa
  4. Chrobry Charbrowo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wniosku o wydanie licencji klubowej, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  5. KS Damnica - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  6. Polonez Bobrowniki - licencja przyznana 13.06.2017r.
  7. Błękitni Główczyce - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z sankcją ostrzeżenia
  8. Rowokół Smołdzino - licencja przyznana 13.06.2017r.
  9. Granit Kończewo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym
  10. Sokół Szczypkowice - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  11. Zenit Redkowice - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  12. Barton Barcino - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  13. Sokół Kuleszewo (beniaminek) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja przyznana 11.07.2017r. z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym - A Klasowa
  14. Pomorze Potęgowo (beniaminek) - licencja przyznana 13.06.2017r. - B Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. A Klasowa

Klasa A - grupa Słupsk II

  1. Leśnik Cewice (spadkowicz)  - licencja przyznana 24.05.2017r. V ligowa
  2. Kaszubia Studzienice (spadkowicz) - licencja przyznana 24.05.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym V ligowa
  3. Sparta Konarzyny - licencja przyznana 13.06.2017r.
  4. Stegna Parchowo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  5. GTS Czarna Dąbrówka - licencja przyznana 13.06.2017r.
  6. GKS Kołczygowy - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  7. Skotawa Budowo - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym - A Klasowa
  8. Magic Niezabyszewo - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  9. Lipniczanka Lipnica - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  10. ŁKS Łebunia - licencja przyznana 13.06.2017r.
  11. Dolina Gałąźnia Wielka - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  12. Arkonia Pomysk Wielki - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  13. Anioły II Garczegorze (beniaminek)
  14. Pogoń II Lębork (beniaminek)

Klasa B

  1. Rodło II Kwidzyn (automatyczny spadek z A do B Klasy)
  2. GOSRiT II Luzino
  3. Barka Łebno - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  4. Huragan Smolno - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
  5. Puma Darżlubie - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  6. OKS Janowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  7. Klif Chłapowo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  8. Ajax Leśniewo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  9. Relaks Mechowo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak oświadczenia sportowego, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję, brak oświadczenia finansowego.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem finansowym i prawnym,
  10. Zryw Sławoszyno - licencja przyznana 13.06.2017r.
  11. Norda Karwia - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych.
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  12. Sokół Strzelno - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  13. Gryf Goręczyno - licencja przyznana 13.06.2017r.
  14. GKS II Sierakowice
  15. Amigo Przyjaźń - licencja przyznana 13.06.2017r.
  16. KKS Koleczkowo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
  17. Zaspa Gdańsk - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 04.07.2017r.
  18. Słupia Sulęczyno - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 04.07.2017r.
  19. FC Gowidlino - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, bark oświadczenia prawnego, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 13.07.2017r. z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym
  20. Morena Gdańsk - licencja przyznana 13.06.2017r.
  21. GKS Żukowo - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
  22. UKS Klukowo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  23. Salos Gdańsk
  24. Korona II Cedry Małe
  25. Wisła Steblewo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  26. Wisła Długie Pole - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  27. GTS Rotmanka - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem prawnym
  28. GTS Przywidz - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  29. EPT Grabiny Zameczek - licencja przyznana 13.06.2017r.
  30. GKS Trąbki Wielkie - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  31. GTS Juszkowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  32. Olimp Mierzeszyn - licencja przyznana 13.06.2017r.
  33. GTS Rokitnica - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
  34. Morze Stegna - licencja przyznana 13.06.2017r.
  35. KS Wocławy - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  36. MKP Szlachta - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  37. Brda Rytel - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  38. Agra Ostrowite - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  39. Grom Leśno - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  40. Perła Czyczkowy - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  41. Huragan Nowe Polaszki - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  42. Brda wielkie Chełmy - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 29.06.2017r.
  43. Unia Klawkowo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  44. Olimpia Czersk - licencja przyznana 13.06.2017r.
  45. Meteor Silno - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym B Klasowa
  46. Zieloni Łąg - licencja przyznana 13.06.2017r.
  47. Orkan Huta - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  48. Pogoń Smętowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  49. WKS Lignowy Szlacheckie - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  50. Korona Rywałd - licencja przyznana 13.06.2017r.
  51. Orzeł Borkowo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 13.07.2017r.
  52. Orzeł Radziejewo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  53. KP Wandowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  54. Szpak Skórcz - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym,
  55. Sokół Lubichowo - licencja przyznana 04/05.07.2017r. B Klasowa z nadzorem prawnym
  56. Budmar Bytonia - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencje.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym,
  57. LZS Bytonia - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  58. Centrum II Pelplin
  59. OTS Osiek - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem finansowym
  60. Bałtyk Sztutowo - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
  61. Olimpia Sztum - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  62. Powiśle Pawlice-Rakowiec - licencja przyznana 13.06.2017r.
  63. Nogat Malbork - licencja przyznana 13.06.2017r.
  64. KS Czernin - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  65. Skra Kończewice - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych.
    - licencja przyznana 04.07.2017r.
  66. Real Myszewo
  67. GKS Gardeja - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  68. Tęcza Szropy - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  69. GKS Straszewo - licencja przyznana 13.06.2017r.
  70. Wisła Drewnica
  71. Błyskawica Postolin - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak opłaty za wydanie licencji klubowej.
    - licencja przyznana 04.07.2017r.
  72. Karol II Pęplino
  73. Piast II Człuchów
  74. KP Gdynia (spadkowicz) - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja odmówiona 20/21.06.2017r.  - brak wszystkich dokumentów wymaganych w postępowaniu licencyjnym z wyjątkiem wniosku o wydanie licencji klubowej. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04.07.2017r. A Klasowa
  75. Wicher Wierzchucino (spadkowicz) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
  76. GTS Rusocin (spadkowicz) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku. - A Klasowa
    - licencja przyznana 29.06.2017r. A Klasowa
  77. Czarni Piece (spadkowicz) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym i finansowym - A Klasowa
  78. Sobieski Gniew (spadkowicz) - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem finansowym - A Klasowa
    - 04/05.07.2017r. zdjęcie nadzoru finansowego w związku z wykonaniem zaleceń decyzji licencyjnej
  79. Jurand Lasowice (spadkowicz) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak drużyn młodzieżowych w ilości wymaganej dla tej klasy rozgrywkowej, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. B Klasowa
  80. UKS Akademia Piłkarska Pomorzanin Gdynia - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  81. Mewa Gniew - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  82. KS Grom Trutnowy - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  83. GS Linia - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  84. KS Nowi Nowa Cerkiew - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym
  85. Oruński KP - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem prawnym
  86. Sokół Podole Małe - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora
  87. Orzeł Gołubie - licencja przyznana 20/21.06.2017r.służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencje.

Klasa B - grupa Słupsk I

  1. Unia Korzybie (spadkowicz) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak drużyn młodzieżowych w ilości wymaganej dla tej klasy rozgrywkowej, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję. - A Klasowa
    - licencja przyznana 04/05.07.2017r. B Klasowa
  2. Szansa Siemianice - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  3. Grab Grapice - licencja przyznana 13.06.2017r.
  4. Unison Machowino - licencja przyznana 13.06.2017r.
  5. Smoki Podole Małe - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak oświadczenia prawnego, brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego przez cały sezon rozgrywkowy.
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym,
  6. Gryf II Słupsk
  7. Słupia Charnowo - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  8. Dąb Kusowo
  9. SSPN Malczkowo - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  10. Victoria Słupsk - licencja przyznana 13.06.2017r.
  11. Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem finansowym - A Klasowa
  12. KS Zaleskie - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  13. Diament II Trzebielino

Klasa B - grupa Słupsk II

  1. Brda II Przechlewo (spadkowicz)
  2. Granit Koczała (spadkowicz) - licencja przyznana 13.06.2017r. - A Klasowa
  3. Koral Maszewo (spadkowicz) - licencja odmówiona 20/21.06.2017r. brak wniosku o wydanie licencji klubowej, brak opłaty za wydanie licencji klubowej, brak wyciągu z rejestru stowarzyszeń, brak drużyn młodzieżowych w ilości wymaganej dla tej klasy rozgrywkowej, brak osoby posiadającej uprawnienia koordynatora służb klubowych, brak szkoleniowca posiadającego odpowiednią licencję. - A Klasowa
    - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym - B Klasowa
    - licencja przyznana 04.07.2017r. z nadzorem personalnym - A Klasowa
  4. Baza 44 Siemirowice - licencja przyznana 13.06.2017r.
  5. Błękitni Motarzyno - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem personalnym
  6. Kaszubia II Studzienice
  7. Victoria Dąbrówka - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  8. WKS Nożyno - licencja przyznana 20/21.06.2017r.
  9. Grom Nakla - licencja przyznana 13.06.2017r.
  10. Orkan Gostkowo - licencja przyznana 13.06.2017r. z nadzorem personalnym
  11. Urana Udorpie - licencja przyznana 20/21.06.2017r. z nadzorem infrastrukturalnym
  12. Start Łebień - licencja przyznana 20/21.06.2017r.

Drużyny wycofane:

  1. Celtic Reda

 



Źródło: PZPN, Pomorski-ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN, Kujawsko-pomorski ZPN.
Autor: Sev
Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  24.06.2017, 03:26
te wszystkie kluby z Gdanska,ktorym licencji odmowiono,
wine sie zlaczyc w jedna druzyne pilkarska,skomasowac
wszystko w jedno co posiadaja i byc fajnym i wesolym klubem w miescie.kto wie,czy z czasem by nie okazali sie ogromna konkurencja dla tych,co pod tym katem maja zadarte glowy !przemyslec to i bez zadnych bzdetow sie
w kulturalny sposob dogadac !!! :love: :idea:

~Ajajaj (niezalogowany)  24.06.2017, 09:50
Zastrzeżenia co do stanu boiska w Redzie dla Orlęty to są jaja. Przez wiele lat spełniało wymogi w 3 czy 4 lidze. Teraz wymyślili jakiś brak pobocza albo brak furtek. Bo w Ełganowie, czy Kamienicy mają lepsze warunki? Ich ławki spełniają wymogi? Świetlica w Ełganowie jako szatnia też.

~UST (niezalogowany)  24.06.2017, 10:24
Futbolista-Laczenie klubow to nie wyjscie. Sportowo moze i by to przynioslo efekt, tak jak piszesz. Ale ile trzeba bylo by zlikwidowac "stolkow" to z pewnoscia wielu by sie nie spodobalo.

~Srubinho (niezalogowany)  24.06.2017, 11:41
Rodlo II zglasza druzyne w b klasie??

~futbolista (niezalogowany)  24.06.2017, 16:17
oczywiscie przy zmianie mentalnosci oraz rozumienia dobra sportowego i klubow i regionu,to by efekt przynioslo i to ogromny. ale w spoleczenstwie,gdzie prawie kazdy uwaza sie za madrzejszego od prezydenta i od papieza,to pewnie trudno bylo by osiagnac.tym bardziej,ze na pierwszym miejscu stawiac sie winno kase klubu a nie wlasnego portfela i osobistego ego.dlatego w wielu miejscach marazm pozostanie i jeszcze beda z tego dumni. :love: :idea:

~zibi (niezalogowany)  24.06.2017, 22:05
Futbolista weź Ty się w garść i zamilcz wreszcie. Swymi mądrościami dziel się jedynie ze swoją starą, jeśli taką masz

~jj (niezalogowany)  24.06.2017, 23:34
Czemu Leśnik Cewice poleciał z V do A klasy?

w SŁUPSKICH A klasach są 2 grupy, awans po 2 zespoły wiec z V leci 3 i jeden awansuje, uzupełnia spadkowicz z IV ligii. Z v ANAWS Z 3 GRUP A 1 ZESPÓL (3 RAZEM), spada więc 2 i przy spadku Pogoni leci dodatkowa ekipa Bytovia, wiec z V też spada dodatkowa więc jest nią Studzienice. JAKIM CUDEM WIEC LEŚNIK LECI?

Sev22  25.06.2017, 10:23
@jj z IV ligi do V ligi Słupsk spadają 2 zespoły Sokół Wyczechy i Bytovia II Bytów, więc w V lidze potrzebujesz 6 miejsc na awansujących i spadkowiczów:

- 2 spadają z IV ligi
- 4 awansują z A klasy

Standardowo spadają z V ligi 3 zespoły + 1 awansuje, jako, że do tej grupy spadają jeszcze 2 zespoły z IV ligi, więc potrzebne są jeszcze 2 dodatkowe spadki.

Dlatego też spadki w V lidze to:
Leśnik Cewice - ostatnio Klasa A gr. Słupsk II
Kaszubia Studzienice - ostatnio Klasa A gr. Słupsk II
Słupia Kobylnica - ostatnio Klasa A gr. Słupsk I
Wybrzeże Objazda - ostatnio Klasa A gr. Słupsk I
Garbarnia Kępice - ostatnio Klasa A gr. Słupsk I

Wtedy w A klasach awans mają awans po 2 zespoły z 2 grup - zastąpią je po 2 zespoły z 2 grup B Klasy, a spadków w A klasie jest 5 - 2 bezpośrednie i jeden przez baraż miejsc 12. Czyli bezpośrednio z A klasy spadają:
Koral Maszewo
Unia Korzybie
Granit Koczała
Brda II Przechlewo

+ Leśnik Cewice zastąpi drużynę w A klasie, która przegra mecz barażowy z miejsc 12 - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - Skotawa Budowo


Jak ja posiadam gdzieś błąd to proszę o poprawkę i wytłumaczenie, z góry dzięki :idea:

~kibic (niezalogowany)  25.06.2017, 16:31
Witam
Można prosić o rozpiskę lig na sezon 2017/2018 z opisem ile drużyn awansuje i spadnie z poszczególnych lig (terminarz również ,a pary meczowa jak będą)

Z góry DZIĘKUJĘ !

Sev22  25.06.2017, 17:56
@kibic Jak będzie coś takiego dostępne to wszystko znajdziesz na tej stronie 8)

~lej (niezalogowany)  26.06.2017, 08:48
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych na posiedzeniu w dniu 22.06.2017 podjęła następujące decyzje:
​- przyznać GKS Gedania 1922 Gdańsk licencję na grę w IV lidze, nałożyć na klub nadzór infrastrukturalny
- w związku z uregulowaniem zobowiązań finansowych przyznać SKS Polonia Gdańsk licencję na grę w Klasie Okręgowej
- przyznać GKS Cartusia 1923 Kartuzy licencję na grę w IV lidze, nałożyć na klub nadzór finansowy
- przyznać KS Chwaszczyno licencję na grę w III lidze, nałożyć na klub nadzór infrastrukturalny

Przewodniczący Komisji
Błażej Jenek

~mruk (niezalogowany)  26.06.2017, 17:17
teraz prrzyznajcie licencje druzynom zadluzonym po uszy jak choćby centrum :@ :@ :@ ich stronka obwieszcza wice-mistrzostwo 4ligi a oni dalej świętują :D :D :D istne jaja.

~szopki (niezalogowany)  26.06.2017, 18:52
Te cale licencje to żart. Jak sie czyta odmowe np. Reda v liga ,a potem Elganowo z licencja czy Kamienica. Przeciez to sa kpiny. Jawne oszustwa.

~czupryn (niezalogowany)  27.06.2017, 12:36
Jakim cudem Reda nie ma licencji, a Anioły Garczegorze mają? Jaja jak berety

~j23 (niezalogowany)  28.06.2017, 07:53
Czupryn! Dlaczego Ty jesteś taki zdziwiony? Anioły zawsze dostają licencję na to swoje "kartoflisko"... Na układy nie poradzisz...

~j23 (niezalogowany)  28.06.2017, 09:26
Szkoda, że nie spadli do 5 ligi ...

~czupryn (niezalogowany)  28.06.2017, 09:26
"Szkoda, że nie spadli do 5 ligi ..." to ja pisałem miało być do J23

~Czupryn (niezalogowany)  28.06.2017, 09:27
Jak wygląda sytuacja w Rumi? Wypłacili chłopakom pieniążki? Te ich bonusy?

~Ciekawski (niezalogowany)  29.06.2017, 20:13
Czy jest coś w plotce o tym że Ex Siedlce mimo iż dostali licencję nie przystąpią do rozgrywek?? Takie głosy słyszę od około 2 tygodni.

~twardy20 (niezalogowany)  30.06.2017, 19:45
Kiedy będzie podział B-Klas?

kibic1996  30.06.2017, 21:37
Proszę zapoznać się z załączonym zestawieniem i w przypadku jakichkolwiek braków lub nieścisłości nadesłać stosowną informację na adres pomorski@zpn.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.07.2017 godz. 12:00. Po tej dacie nastąpi podział drużyn na klasy rozgrywkowe i opracowanie terminarzy na najbliższy sezon.

~Błazen (niezalogowany)  30.06.2017, 22:57
Robak z PomZPN to pionek, nie ma nic do gadania, wszystko za niego robią podstawione słupy..

~kwaśne mleko (niezalogowany)  03.07.2017, 14:58
witam,czy orientuje się ktoś kiedy nastąpi juz podzial na konkretne grupy ?


~gostek (niezalogowany)  03.07.2017, 21:21
Za tydzień

~Ciekawski (niezalogowany)  04.07.2017, 17:14
Czy w przypadku jeśli Orlęta Reda nie dostanie licencji to Eko-Prod Szemud się utrzymuje czy jak to wygląda?, i czy to jest na tej samej zasadzie w przypadku Błyskawicą Rekowo i Kaszubi Starzyno?

~Kibic (niezalogowany)  05.07.2017, 18:12
Dlaczego Portowiec Gdańsk wstępnie znowu jest w grupie 1 skoro ma DUŻO bliżej do grupy 2 ???

~chrobot (niezalogowany)  05.07.2017, 19:20
@Kibic: Bo w AII wszystkie miejsca zajęte.

~Reda (niezalogowany)  05.07.2017, 20:47
Związek podał zaszeregowania drużyn do poszczególnych lig. Nie ma w klasie A Celticu a jest Kaszubia Starzyno. Co z Celicem? Wycofali się czy brak licencji?

~chrobot (niezalogowany)  05.07.2017, 21:11
Wycofali się

~qqq (niezalogowany)  06.07.2017, 08:49
Drużyna z powiatu starogardzkiego (notabene drużyny z tego rejonu dotychczas grały w a klasie gdanskiej II) gra w malborskiej a klasie a drużyna z powiatu tczewskiego w gdańskiej III a klasie.

~@qqq (niezalogowany)  06.07.2017, 10:02
Pewien jesteś? Może nie masz sprawdzonych informacji ;)

~pzpn (niezalogowany)  06.07.2017, 10:21
Jak Wikęd moze nie dostać licencji a śmieszne Anioły dostały. ten związek jest jakiś chory. Gdzie tu jest sprawiedliwość banda złodziei

~ponformowany (niezalogowany)  07.07.2017, 07:50
Klecha ryje pod Michalskim, wspiera jakiś Olafów to teraz ma...

~kibic (niezalogowany)  07.07.2017, 09:29
Co słychać w klubach przed sezonem? dawać info. w Pomce szukają zawodników http://pomezania.pl/8-mecze/73-w-poniedzialek-pomezania-wznawia-treningi

~weryfikator (niezalogowany)  07.07.2017, 09:44
Chwaszczyno wycofuje się ....

~pzpn (niezalogowany)  07.07.2017, 12:31
wikęd z licencja. no to bawimy się dalej. Jazda Wikęd...

~klaus (niezalogowany)  07.07.2017, 23:00
weryfikator miał rację bo Klub z Chwaszczyna rozważa wycofanie się

~futbolista (niezalogowany)  08.07.2017, 03:17
jezeli wycofanie jest oparte na rzetelnych przemysleniach,to ogromne brawa takim ludziom w danych klubach. obliczanie kosztow, pierwsza rzecz ! to nie jest bojazn, ale ogromna odwaga i sila ! :idea:

~J23 (niezalogowany)  08.07.2017, 06:46
Czapki z głów przed Chwaszczynem. Jeżeli kasa się nie zgadza to jest to zachowanie fair!!!

twardy20  09.07.2017, 13:00
Kiedy będą grupy B-Klas?

~fan (niezalogowany)  10.07.2017, 10:45
Witam kiedy będą terminarze ?

numer77  13.07.2017, 10:28
Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego ZPN-u w dniu 12.07 podczas posiedzenia miała do rozpatrzenia odwołanie klubu Portowiec Gdańsk. Klub ten powinien grać w grupie z innymi Gdańskimi i pobliskimi klubami, jednak po raz kolejny po spadku z 5 ligi jest przydzielony do „nieszczęsnej” A-klasy gr. I. Niektórzy mogą uważać, że nie mamy podstaw do odwołania się. Jednak po obliczeniach wychodzi, że mamy pierwszeństwo do tego aby być przydzieleni do A-klasa Gdańsk gr. II.

Jesteśmy zespołem amatorskim, który utrzymuje się ze składek członkowskich, ponieważ nie mamy żadnej pomocy od sponsorów. Sami z własnej kieszeni musimy finansować dojazdy na mecze, więc lepiej byłoby dojeżdżać na mecze w grupie II i zaoszczędzić nam jak i innym zespołom dodatkowych wydatków.

Według obliczeń w całym sezonie przemierzamy 1360 km (przyjazd i powrót) mowa oczywiście o grupie I, zaś w grupie II moglibyśmy przejechać tylko 400 km. Jest różnica?

W tej grupie potocznie zwaną „gdańską” grają wszystkie zespoły z Gdańska, więc nie rozumiemy sytuacji w której po spadku kolejny rok mamy jeździć więcej o około 800 kilometrów. Jest to różnica, która została obliczona dzięki symulacji odległości naszego zespołu między grupami.
W grupie „II” przydzielono dwa zespoły, które mogłyby grać w grupie I, mianowicie jest to GKS Żukowo i Sporting Leźno. Drużyna z Żukowa ma bliżej do tej grupy o około 40 km(licząc przyjazd i powrót), Leźno ma krótszy dojazd o 130 km. Zaś my mamy bliżej do grupy „gdańskiej” o około 200 km co daje nam i zespołom z tej grupy bliższe dojazdy na mecze.

Komisję „przekonaliśmy” swoim odwołaniem, lecz jeden członek z komisji (sędzia międzynarodowy) nie zgodził się na takie rozwiązanie, ponieważ te kluby też mogą złożyć odwołanie bo już zostały przydzielone do tej grupy.

Pytanie kto przydziela zespoły do grup? W jaki sposób zostaje to rozdzielane? Może ktoś w Pomorskim ZPN-ie potrzebuję okularów, kalkulatora i mapy Pomorza?

~mario (niezalogowany)  13.07.2017, 11:58
Jedynie Orlęta Reda na KO, Celtic Reda na A klasę oraz FC Gowidlino i Orzeł Borkowo na B klasę nie mają licencji z drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek. Wiadomo co z tymi klubami?

~grajek (niezalogowany)  13.07.2017, 17:01
Będą graly w c klasie

~mario (niezalogowany)  15.07.2017, 09:57
Zostały dwie drużyny bez licencji i dziwny zbieg okoliczności,że obie z Redy!

~futbolista (niezalogowany)  15.07.2017, 18:33
tym dziwnym zbiegiem okolicznosci, to to, ze to miasto ma madrych prywatnych sponsorow,ktorzy wiedza jak obracac swemi zlotowkami. bravo im za to ! och, by jeszcze urzedy miejskie po kraju z tych ludzi przyklad braly !!! :love: :idea:

~mario (niezalogowany)  16.07.2017, 23:44
Po raz któryś futbolista się ukazuje i zachwala problemy klubów. Ten idiota nie ma pojęcia w ogóle o prowadzeniu klubu a się udziela. Czyli według Ciebie w takim mieście jak Reda nie ma być żadnego klubu piłkarskiego? Tego nawet nie da się skomentować. Debil i jeszcze raz DEBIL!

~futbolista (niezalogowany)  17.07.2017, 20:42
~mario,utrzymuja za swoje,a jak dligis jak miesiac i chudy jak wyplata, to daz do tego,by kluby z najblizszej okolicy sie w jeden zlaczyly. ogromna oszczednosc na wszystkim,a
kibble zmienia swa mentalnosc,zapomna o jakich tam flagowych szmatach,tradycjach i "zaslugach"? i bedzie gitara ! :idea: :love:

~Aztek (niezalogowany)  18.07.2017, 14:15
Naucz się, chłopie, pisać, bo aż oczy bolą.

~futbolista (niezalogowany)  18.07.2017, 18:09
~mario,jezeli takie miasto jak Reda [ tylko nie zadac kasy od miasta wy dludzy jak miesiac i chudzi jak wyplata ] nie ma kasy na sport [ a pamietaj, ze sport to luksus ],to i nie bedzie w nim klubu pilkarskiego. proste jak metr w Luwrze!
teraz sponsorzy nie glupi,wiedza, ze cwaniactwo chce igrzysk,ale nie za swoje. zobacz jak na tym wyszedl ten szczery czlek z Chwaszczyna.jedyne wyjscie, to laczyc wszystko w okolicy w jeden organizm pilkarski,wtedy cos bedzie :idea: :love: :$

~STO (niezalogowany)  18.07.2017, 18:45
Tak futbolista polacz wszystkie klubiki i stworz KS Trojmiasto albo KS Pomorskie.

~futbolista (niezalogowany)  18.07.2017, 19:56
tu mowimy o okolicach biednej Redy w sponsorow dla
gawiedzi chcacej igrzysk,mimo,ze dluga jak miesiac i chuda jak wyplata [ oczywiscie ta gawiedz chcaca igrzysk ]. :blink:

~mario (niezalogowany)  19.07.2017, 13:02
Sądzę, że nie idzie tego oszołoma zablokować, więc prośba do wszystkich - zignorujmy tego nibyfutbolistę! Po tym w jaki sposób i co on non stop pisze widać, że jest po prostu upośledzony! Niech znajdzie sobie inne forum dla swoich fanaberii

~lewy (niezalogowany)  19.07.2017, 14:28
Uposledzony to on jest. Tylko czy nie obraziles uposledzonych ludzi porownaniem ich do futbolisty.

~............. (niezalogowany)  19.07.2017, 14:43
Widać ,że ten kto ustala terminarz ma w du.. czy jest jedna pauza czy są 2 pauzy aktualizacja Junior CI gr 2 - 10 zespołów to nie można rozpisać od nowa? Trochę rozumu ludziska!!!

~futbolista (niezalogowany)  19.07.2017, 15:41
~mario i tobie podobnym...realia realia realia !!! a bedzie jeszcze gorzej i co wtedy ? a juz teraz zes zly i po co ci to ?
swim zachowaniem pokazujesz,ze daleko ci do mentalnosci
wolnosci ! mnie sobie zostaw w spokoju,bierz sie lepiej za krytyke tych,ktorzy maja a doprowadzaja do upadku,moze
wtedy bedziesz mial pilke w kazdej miejscowosci,tylko wara od miejskich kas i ciezko zapracowanych geltow takze przez bogatych :love: :idea: :$

~lewy (niezalogowany)  19.07.2017, 16:16
Pomorski ozpn podal terminarz b klasy. Jest nowy podzial. Jak wygladaja awanse do a klasy?.

~futbolista (niezalogowany)  19.07.2017, 17:41
cozy wy sie podniecacie ? Pomorski OZPN podal terminarz,
co do niego przeciez nalezy. podzial tez nalezy do Zwiazku,
a o wyglad awansow to niech beda zainteresowane klubu, nie kibolstwo. do niego nalezy przybywanie na mecze z kultura w zebach i w dloniach ! :idea: :love:

~news (niezalogowany)  20.07.2017, 15:50
KP Starogard będzie grało za KS Chwaszczyno :)

~Kibic KPS (niezalogowany)  21.07.2017, 10:49
Kuźwa ten zarząd w KPS to ludzie bez honoru. Po takim czymś nie chce się chodzić na mecze. Dla kogo to robicie? Bo na pewno nie dla kibiców. No chyba, że dla tych pijaczków i leśnych dziadków, dla których podjęcie honoru i sportowej rywalizacji jest dalekie. Z resztą szkoda słów. Powiem tylko tyle: piłka nożna za pieniądze!

~futbolista (niezalogowany)  22.07.2017, 01:55
bez honoru to jest zapaciale kibolstwo. na mecze sie chodzi dla zabawy po trudach codziennosci,nie dla herbow,godla,
flag,tradycji czy zaslug [ tym sie parano w komunizmie ].i do zarzadow wara kibicom,to nie ich sprawa.kibic,to bilet,kultura i radosc z obejrzenia gry obydwu druzyn.co do egzystencji klubu,to tylko i wylacznie; szefostwo klubu,jego
sponsors oraz zwiaek pilkarski danego regionu w ligach do
III i wyzej - PZPN ! :D :love: :idea:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autor



www.PomorskiFutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2017 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE