26. marca 2017 11:00

Podsumowanie 20. kolejki III ligi

Wyśmienicie spisały się pomorskie drużyny w 20 kolejce spotkań III ligi. Swoje mecze wygrały ekipy Pogoni Lębork, KS Chwaszczyno, Bałtyku Gdynia, a remis po szalonym meczu wywalczył GKS Przodkowo. Warto odnotować fakt, że wszystkie nasze zespoły przegrywały swoje mecze by ostatecznie ich nie przegrać. Wynik goniła Pogoń w Manowie, Bałtyk w Kaliszu zwycięstwo zapewnił sobie w końcówce, a KS Chwaszczyno 3 punkty wywalczyło na 3 minuty przed końcem. GKS Przodkowo z kolei wyrównał wynik spotkania w 93 minucie, choć dwie minuty wcześniej stracił gola, dającego prowadzenie Elanie Toruń. Na uwagę zasługuje fakt kolejnej, trzeciej z rzędu wygranej KS Chwaszczyno, która tym razem pokonała wicelidera Lecha II Poznań. W pozostałych spotkaniach Sokół Kleczew rozgromił Chemika Bydgoszcz, a Łukasz Cichos zdobył w tym meczu aż 4 bramki. Ważne zwycięstwo zanotowała Polonia Środa Wielkopolska w Świeciu. Nie zwalnia tempa lider z Koszalina. Gwardia tym razem pokonała Vinetę Wolin. W Szczecinie Świt nie dał szans Górnikowi Koni a w Jarocinie Jarota musiała uznać wyższość rezerw Pogoni Szczecin.

Podsumowanie 20 kolejki III ligi.

KKS Kalisz – Bałtyk Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Rafał Jankowski(67'-karny) – Piotr Karasiński(70'), Wojciech Zyska(80'-karny)

Po bezbarwnej, momentami wręcz nudnej pierwszej połowie, w drugiej spotkanie nieco się ożywiło. Głównie za sprawą sytuacji, które stwarzali przyjezdni, bo miejscowym w ofensywie szło jak po grudzie – grali chaotycznie i praktycznie ani razu nie zatrudnili oni golkipera z Gdyni. Zdołali jednak przeprowadzić jedną skuteczną akcję, dzięki której otworzyli wynik. W 67. minucie szybką kontrę wyprowadził Yuki Nemoto, zagrał w stronę Rafała Jankowskiego, a ten padł jak długi w obrębie „szesnastki”. Arbiter podyktował karnego, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Z prowadzenia gospodarze nie cieszyli się jednak długo, bo już 180 sekund później był remis. Po centrze z wolnego celną główką popisał się wówczas stoper Bałtyku Piotr Karasiński. Goście poszli za ciosem i w 80. minucie pokusili się o kolejne trafienie. Z„wapna” skutecznie przymierzył Wojciech Zyska, dając swojej drużynie pierwszy tej wiosny triumf.

Bramki z meczu

Leśnik Manowo – Pogoń Lębork 1:2 (1:0)

Bramki: Marcin Gozdala(44') – Michał Szałek(68'), Daniel Wólkiewicz(70')

Pogoń jechała do Manowa po zwycięstwo, które w kontekście walki o utrzymanie pozwoliłoby zachować kontakt z zespołami ze środkowej części tabeli. Jak pokazało sobotnie spotkanie, mecz z Leśnikiem nie był spacerkiem, a Pogoniści musieli się sporo napracować aby wywalczyć 3 punkty. Po pierwszej połowie, w której to Pogoń dominowała i miała kilka stuprocentowych sytuacji prowadzili jednak gospodarze. Maciej Szlagę silnym strzałem przy lewym słupku pokonał Gozdala. Taki wynik na pewno wpłynął na rozmowę w szatni gości, co było widać od początku drugiej części meczu. Pogoń ruszyła do ataku i praktycznie zamknęła Leśnika na własnej połowie. Brakowało jednak skutecznej akcji. Leśnik z kolei ograniczył się do kontry i jedna z nich mogła dać im kolejną bramkę w tym meczu. Pogoń wyrównała w 68 minucie po stałym fragmencie gry, kiedy to po rzucie rożnym piłkę z kilku metrów umieścił Szałek. Dwie minuty później kopia akcji. Ponownie rzut rożny, wrzutka i Wólkiewicz dokłada gola, który jak się okazało był na wagę 3 punktów. Pogoń odnosi brdzo cenne zwycięstwo i zaciekle walczy o wyjście ze strefy spadkowej.

Skrót meczu

KS Chwaszczyno – Lech II Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Węsierski(57'), Paweł Arndt(87') – Paweł Tomczyk(50')

Nie zwalnia tempa na wiosnę drużyna z Chwaszczyna. Trzeci mecz i trzecia wygrana. Tym razem pokonali wicelidera, rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań. Takie zwycięstwo musi budzić szacunek, tym bardziej, że gospodarze od 50 minuty przegrywali 0:1. Sygnał do walki dał 7 minut później Węsierski, które swoje urodziny uczcił golem. W samej końcówce meczu gola na wagę 3 punktów strzela Arndt i wygrana staje się faktem. Po meczu swojej radości nie kryli trenerzy i zawodnicy KS Chwaszczyno, które po tej serii zwycięstw awansowało na 10 miejsce w tabeli.

GKS Przodkowo – Elana Toruń 2:2 (1:1)

Bramki: Paweł Czoska(8'), Łukasz Stasiak(93') – Maciej Stefanowicz(23'-karny), Rafał Więckowski(91')

W Przodkowie spotkały się zespoły z czołówki tabeli. GKS Przodkowo gościł Elanę Toruń a obie ekipy zafundowały kibicom istny thriller. Początek spotkania wymarzony dla gospodarzy. Już w 8 minucie gapiostwo obrońców Elany wykorzystał Paweł Czoska. W 23 minucie nieporozumienie bramkarza i obrońcy GKS-u doprowadziło do rzutu karnego, którego na gola zamienił Stefanowicz. Prawdziwe emocje zaczęły się od 90 minuty, kiedy to arbiter doliczył 3 minuty. Najpierw Elana po dośrodkowaniu Trojanowskiego z prawej strony boiska i główce Więckowskiego wyszła na prowadzenie. Strzelec tak celebrował zdobycie gola, że aż nabawił się kontuzji i nie pojawił się na boisku do końca meczu. W 93 minucie w potwornym zamieszaniu w polu karnym Elany najwięcej zimnej krwi zachował Stasiak, który dobił strzał któregoś z graczy GKS-u i podział punktów stał się faktem. Podsumowując ten mecz, to chciałoby się oglądać w każdej kolejce takie piłkarskie emocje.

Świt Skolwin – Górnik Konin 2:0 (2:0)

Bramki: Charles Nwaogu(16'), Oskar Szczepanik(26')

Wda Świecie – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:1)

Bramki: Radosław Barabasz(45'), Krzysztof Bartoszak(75')

Gwardia Koszalin – Vineta Wolin 2:1 (2:0)

Bramki: Przemysław Brzeziański(21',23') – Norbert Dondera(82'-samobójcza)

Sokół Kleczew – Chemik Bydgoszcz 5:0 (1:0)

Bramki: Łukasz Cichos(16',67',77',90'), Przemysław Kędziora(90')