5. lutego 2021 19:20

Dlaczego piłka nożna jest sportem szczególnie cenionym?

Na pewno chodzi o kontekst kulturowy i historyczny, a niejednokrotnie o to, w jakim klimacie żyje konkretny naród. Tam, gdzie jest zimniej, na przykład czymś naturalnym jest praktykowanie hokeja lub skoków narciarskich. Oczywiste, więc jest tu i nie ma się czemu dziwić, że w Polsce ubóstwiana jest wręcz piłka nożna. Jest to zresztą sport popularny w całej Europie. Ma wiele walorów związanych z kondycją fizyczną, ale również bardzo społecznych. Ta jak wszystkie inne gry zespołowe pozwała we właściwy sposób kształtować osobowość młodych ludzi i przygotowywać do życia w społeczeństwie. W końcu zespół musi ze sobą współpracować.

Kopiemy piłkę pomimo śniegu i deszczu

Osoby, które fascynują się różnymi dyscyplinami sportowymi oczywiście, gdy nastaje zima, angażują się w skoki narciarskie albo nawet jazdę figurową na lodzie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że naszym sportem narodowym jest piłka nożna i będzie nas emocjonować przez cały rok. Okazuje się, że nawet najmłodsi nie przejmują się warunkami pogodowymi, jeżeli rzeczywiście kochają piłkę nożną. Niestraszny im deszcz lub śnieg. Wystarczy tylko ubrać się adekwatnie do panującej aury i z powodzeniem można rozegrać mecz, czy też zagrać nawet na jedną bramkę. Zalety tego sportu są rzeczywiście ogromne. Można sobie wyrobić kondycję, a bieganie na krótkich dystansach z dużym przyspieszeniem, a także szybkimi zwodami i unikami gwarantuje pracę wszystkich mięśni i ścięgien. Nie wytrenujemy ich, uprawiając na przykład jogging. Wystarczy zresztą kilkanaście minut intensywnej gry, a już czujemy, jak zaczynają się wydzielać endorfiny z uwagi na intensywne dotlenienie naszego mózgu. W tym kontekście należy zwrócić uwagę na walory psychicznie. Zauważmy, że dzieci, ale także dorośli, którzy uprawiają piłkę nożną, są o wiele bardziej nastawieni pozytywnie do życia i lepiej sobie radzą w przestrzeni zawodowej i prywatnej. Dobra kondycja fizyczna wpływa również na psychiczną, co zresztą udowadnia nauka. Rejestracja za pośrednictwem https://legalbuk.pl/ to aprobowanie wyśmienitej rozrywki w typowanie oraz zobaczenie na własnej skórze różnicy między europejskimi zespołami.

W jakim wieku rozpocząć grę w piłkę nożną?

W przypadku piłki nożnej możemy tę dyscyplinę sportu uprawiać niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. Istotne jest tutaj jednak wyrabianie nawyków u dzieci, jeżeli chcemy zatroszczyć się o ich przyszłą kondycję i lepsze oceny z wychowania fizycznego. Okazuje się, że szkółki piłkarskie oferują zajęcia już nawet dla pięciolatków. Możemy być pewni, że jeżeli w tym wieku wyrobimy nawyk grania w piłkę u dzieci, z chęcią potem będą chodzić na treningi i uczestniczyć w zajęciach fizycznych. Szybciej też się zaadaptują w innych grach zespołowych. Zwróćmy uwagę na to, że piłka nożna uczy zachowań typowo społecznych. W drużynie piłkarskiej każdy ma określone zadanie do wykonania. Są pomocnicy, a także zawodnicy grający na ataku i oczywiście obrońcy. Ogromna odpowiedzialność spoczywa też na bramkarzu, a wszystkie te funkcje będą się przekładały potem na odpowiedzialne realizowanie zadań zawodowych. Nie jest też przesadną tezą, że piłka nożna uczy po prostu odpowiednich zachowań moralnych. Gramy wg zasad, nie faulujemy, a sukcesem jest wspólna wygrana.

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.