12. marca 2020 14:27

Wszystkie rozgrywki regionalne zostały zawieszone do 29 marca 2020

Zarząd PZPN na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce.

PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień. 

Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli. 

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) i młodzieżowych. 

Komunikat PZPN 

W czwartek, 12 marca 2020 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN, mające na celu podjęcie uchwały w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych. 

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, na podstawie art. 36 § 1 pkt 10) Statutu PZPN postanawia się, co następuje: 

Art. 1 

1. Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek. 

2. Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie. 

Art. 2 

1. W sytuacji, gdy decyzja właściwych władz administracyjnych skutkować będzie brakiem możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski lub części jej terytorium, rozgrywki mogą zostać zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, na podstawie decyzji zarządu PZPN, Komisji ds. Nagłych PZPN lub Zarządów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. 

2. W sytuacji, o której mowa w ust. 1: 

1) Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. 

2) Za ostatnią rozegraną kolejkę rozgrywek przyjmuję się tę, w ramach której zostały rozegrane wszystkie zaplanowane mecze lub w sytuacji nierozegrania pojedynczych meczów zostały one zweryfikowane, zgodnie z postanowieniami regulaminów rozgrywek lub Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną. 

3) W przypadku, gdy regulamin danych rozgrywek przewiduje rozegranie meczów barażowych o awans do rozgrywek wyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2020/2021, awans do tej klasy uzyskają: 

a) w sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami tej samej klasy, klub/y zajmujący najwyższe miejsce w końcowej tabeli rozgrywek spośród klubów uprawnionych do udziału w meczach barażowych, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021; 

b) w sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami różnych klas, klub/y wyższej klasy rozgrywkowej, o ile otrzyma licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021. 

4) W sytuacji, gdy kluby o których mowa w pkt 3 nie otrzymają licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy wyższej w sezonie 2020/2021, zastosowanie będą miały odpowiednie postanowienia Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych. 

3. Upoważnia się Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do zastosowania innych zasad niż wymienione w ust. 2 pkt 3 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach. 

Art. 3 

1) W sytuacji, gdy decyzja właściwych władz administracyjnych skutkująca wcześniej brakiem możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski lub części jej terytorium zostanie uchylona, cofnięta lub w jakikolwiek inny sposób utraci swoją moc, obowiązującą: 

a) organy prowadzące rozgrywki, w miarę możliwości, ustalą obligatoryjne nowe terminy rozegrania zaległych kolejek rozgrywek, przy czym nie mogą one przypadać później niż termin ostatniej kolejki, wynikający z przyjętego na sezon 2019/2020 ramowego terminarza rozgrywek; 

b) organy prowadzące rozgrywki mogą swobodnie ustalać nowe terminy rozegrania zaległych kolejek, tj. również poza terminami sobota/niedziela; 

c) w sytuacji, gdy liczba zaległych kolejek uniemożliwiałaby rozegranie ich wszystkich przed terminem ostatniej kolejki wynikającym z przyjętego na sezon 2019/2020 ramowego terminarza rozgrywek, rozegrana zostanie tylko określona liczba zaległych kolejek bez konieczności rozgrywania meczów barażowych; 

d) w pierwszej kolejności zostaną ustalone terminy zaległych kolejek, które w ramowym terminarzu rozgrywek zostały zaplanowane jako wcześniejsze, natomiast pozostałe zalegle kolejki nie zostaną rozegrane. 

2) Dopuszcza się możliwość przedłużenia rozgrywek PKO Ekstraklasy, przez organ prowadzący, do dnia 24 maja 2020 roku. 

3) W przypadku braku możliwości rozegrania wszystkich zaległych kolejek, zastosowanie będą miały postanowienia Art. 2 ust. 2. 

4) Upoważnia się Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do zastosowania innych zasad niż wymienione w ust. 1 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach z zastrzeżeniem, iż muszą być one zakończone do dnia 30 czerwca 2020 roku. 

Art. 4 

Upoważnia się Komisję ds. Nagłych PZPN do podejmowania bieżących decyzji w pilnych sprawach z zakresu oficjalnych rozgrywek piłkarskich na terytorium RP, w tym w szczególności rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, wynikających z aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski.

Komentarze:

~futbolista (niezalogowany)  12.03.2020, 17:47
tylko przyklasnac tej wartosciowej decyzji, a kibolstwo niech bedzie decyzja centrali uniesione radoscia ze wzgledu na to, ze to idzie droga milosci wobec bliznich ! :love: :love: :love:

~jam (niezalogowany)  13.03.2020, 13:24
a wiecie czy cala runda zostanie przesunieta czy pierwsze mecze bedą wcisniete w srodek tygodnia lub na koniec sezonu?

~futbolista (niezalogowany)  13.03.2020, 17:32
zadnych przesuniec nie bedzie, tylko gdy nadejdzie 21 maja, to bedzie losowanie, typu orzelek i reszka, zloty w gore i podle tego, beda ustalone tabele. dobrze od czasu do czasu, inaczej, to tez zabawa, jak caly sport, ktory nic ale to nic nie daje to prawdziwej codziennosci zycia, ktore caly czas balansuje na krawedzi zycia i smierci [ tutaj w gre wchodzi to, gdzie bedzie sie po smierci i potem po sadzie ].
Efezjan 1: 7, i cala masa innych wersetow moga nam w tym pomoc, a w szczegolnosci ewangelia na okres Kosciola na ziemi: 1 do Koryntian 15: 1-4 !!!!!!! :love: :love: :idea: :love: :love:

boixo  13.03.2020, 18:26
Na Twoja glupote nie ma zadnej szczepionki...

~On84 (niezalogowany)  14.03.2020, 16:04
Futbolista - zgłoś się jak najszybciej na badania, orzełek czy reszka to musiał twój ojciec rzucać..... Jeśli cała runda będzie odwołana to liczą się tabele po pierwszej rundzie..... Ale dzban....

~futbolista (niezalogowany)  14.03.2020, 22:08
czy tak bedzie, to sie dopiero okaze [ moze tak, jak po ostatnim rozegranym meczu ] i kibolstwo stulic pysk i sie z tym pogodzic, bo wanym bedzie tylko to, co zadecyduja wladze pilki noznej. my, normalni kibice i miloscicy pilki z tym sie pogodzimy, bo dla nas najwazniejszym, to cieszyc sie widikiem gry pilkarskiej, bez podtekstu chorego podworkowego nacjonalizmu i wtracania sie w nie swoje sprawy ! :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

~Kibic (niezalogowany)  16.03.2020, 09:05
jak wszystkie rozgrywki nie zostaną dokończone ,sezon powinien być anulowany bez awansów i spadków.

~futbolista (niezalogowany)  16.03.2020, 18:13
nie nam kibicom marzyc i decydowac o tym co bedzie z rozgrywkami. do nas nalezy bycie z biletem w zebach na meczach oraz kulturalny doping = obydwu grajacym druzynom. poniewaz mamy sie cieszyc widokiem gry, nic wiecej, bo to dla nas zabawa i odprezenie po trudach codziennosci. zas, co do rozwiazan problemow z roznych przyczyn, to od tego sa wladze pilkarskie i my powinnismy to z szacunkiem zaakceptowac i ani muk przy moltychu ! :love:

~GKS (niezalogowany)  16.03.2020, 20:25
Ile jeszcze można czytać te wypociny tego nibyfutbolisty. ten koleś ma coś wyraźnie z głową nie tak :-( Od lat wypisuje takie brednie że aż dziw że admin to toleruje :-(

~futbolista (niezalogowany)  17.03.2020, 01:54
~ ej,GKS, a ty rozumiesz demokracje i wolnosc slowa ? przeciez wogole nie musisz czytac, ale ciekawosc i potem
inny tok myslenia i zaraz zakazy. tys sie pewnie wychowywal pod kamieniami czleku ! widzisz ? ja ci tego nie mam za zle, nawet, jezeli bedziesz mnie wyzywal. raczej, zycze ci RADOSCI w zyciu i to kazdego dnia i nocy. a i jeszcze ci cos podpowiem szczegolnie teraz, kiedy masz wiecej czasu z powodu obecnej sytuacji, bys sobie kompletowal wszystkie moje wpisy i wydal ten zestaw, jako swoja ksiazke. zycze zarobku, a za to od ciebie nic nie bede zadal, raczej ci szczerze pogratuluje. i wez i wyluzuj, jak nie mozesz sie pogodzic z mym pogladania sportu, ktory jest niczym innym jak, oprucz zabawy, LUKSUSEM, na ktory nie wszedzie i nie wszystkich stac ! ciekawe ile to bedzie po klubach biadolenia po wirusie. a byc powinno i to zawsze, ze jezeli nie potrafisz [ do klubow ], to nie pchaj sie na afisz ! zajmij sie lepiej tym co najlepiej potrafisz i bedziesz mial z tego ogromna satysfakcje i radosc !!!!!!! :love: :idea: :love:
no i nie omieszkaj tego, by rozumiec w jakim to okresie historii ludzkosci juz zyjemy i co, nadchodzi. oczywiscie zgodnie z planem Bozym [ w Biblii masz to zanotowane ] :love:

~emivvaxixo (niezalogowany)  22.03.2020, 22:54
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin 500mg</a> kjv.hfmx.pomorskifutbol.pl.dae.fg http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~uriifaver (niezalogowany)  22.03.2020, 23:02
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Buy Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin</a> ymw.xslu.pomorskifutbol.pl.sfk.sc http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~apovuaziwo (niezalogowany)  22.03.2020, 23:28
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Buy Amoxicillin Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin Without Prescription</a> kgm.quub.pomorskifutbol.pl.onw.er http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~oicawebeladu (niezalogowany)  22.03.2020, 23:50
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin On Line <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin 500mg Capsules</a> zzf.bsem.pomorskifutbol.pl.wuy.ww http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~efenejih (niezalogowany)  22.03.2020, 23:59
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin 500 Mg</a> rgn.txde.pomorskifutbol.pl.jeu.ro http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~uxariveh (niezalogowany)  23.03.2020, 00:33
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Without Prescription <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin 500mg</a> blb.lzaq.pomorskifutbol.pl.pxq.ze http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~osodixaweb (niezalogowany)  23.03.2020, 00:34
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Dosage For Amoxicillin 500mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin</a> kxx.mtyb.pomorskifutbol.pl.gda.zg http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

~ikabiroay (niezalogowany)  23.03.2020, 01:24
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Buy Amoxicillin</a> twx.xqds.pomorskifutbol.pl.gek.vv http://mewkid.net/when-is-xaxlop/

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.pomorskifutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.