7. października 2019 11:00

V runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu Gdańsk

Komisja ds Rozgrywek podała zestaw par V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Gdańsk. Mecze zaplanowano na środę 16. października 2019r.

~UST (niezalogowany)  07.10.2019, 17:55
Najciekawsze pary to potyczki 4ligowcow,szczegolnie Kaszubi z rezerwami Lechii.Dwa rodzynki z A Klasy jak na zlosc trafily na 3ligowcow niespodzianki mile widziane!

~futbolista (niezalogowany)  07.10.2019, 19:34
a po tej rundzie, to sie dopiero rozpocznie boj o puchar, wzgledem tego, ze pozostanie juz najlepsza 16-stka z calego wojewodztwa ! i niech go wygra ten, ktoremu uda sie miec potem swe 5 minut radosci !! :love: :love: :love: :love:

~Sks (niezalogowany)  07.10.2019, 19:47
A co to za niespodzianka? Jaguar gra dalej mimo porażki z Wikedem ?

~Wstyd (niezalogowany)  07.10.2019, 20:36
Jaguar zgłosił obecność 16sto latka który rozegrał w niedziele mecz juniorów. Jak się nie daje rady z juniorami w sposób piłkarski to zawsze można przy zielonym stoliku. Brawo. A do tego mógłbyc walkower w druga stronę ale Luzino poszło na rękę Jaguarowi.

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  07.10.2019, 23:15
Może mi to ktoś wyjaśnić jak to jest? Zawodnik który rozegrał powyżej 45 minut może występować w innej drużynie po upływie 48 godzin. A jak to ma się do tego jeżeli występuje w jednym zespole a ten gra dwa mecze w odstępie mniejszym niż 48 godzin? Patrz walkower dla Klifu kosztem Zatoki Puck w klasie A?

~PRAWNIKPRAWNIKÓW (niezalogowany)  08.10.2019, 09:25

Podstawa to regulamin, przepisy itd..
Jak dla mnie to każdy klub powinien uświadamiać zawodników odnośnie właśnie przepisów.. To co dzieje się w każdej lidze to niekiedy patologia..

~Prawnik (niezalogowany)  08.10.2019, 11:16

~PRAWNIKPRAWNIKÓW (niezalogowany)  08.10.2019, 11:34
Nie można grać oficjalnych meczów w odstępie 48 godzin, jeśli zagrali wina też leży po stronie związku, że do tego dopuścili.

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 12:01
PRAWNIKPRAWNIKÓW - gdzie masz w regulaminie, że nie może grać w czasie krótszym niż 48 h w tej samej drużynie. Pokaż mi punkt, paragraf itp

~PRAWNIKPRAWNIKÓW (niezalogowany)  08.10.2019, 12:21
O tu mam:

Art. 36. Prawo interpretacji regulaminu
Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Zarządowi Pomorskiego ZPN.

~PRAWNIKPRAWNIKÓW (niezalogowany)  08.10.2019, 12:28
' Prawnik (niezalogowany) 08.10.2019, 11:16
Podczepiam się pod pytanie Prawnika Zatoki Puck, przepisy mówią, że przed upływem 48 godzin zawodnik nie może rozegrać meczu w INNEJ drużynie swojego klubu. A jeśli klub ma jedną drużynę i gra mecze w odstępie krótszym niż 48 godzin? Czy po prostu zapis w przepisach jest myślący. Jak to wygląda? '

Nie mogę znaleźć tego punktu odnośnie meczów co 48 godzin, ale pamiętam, że był taki, że nie można grać w czasie krótszym niż 48h.
Była taka kolejka w tym sezonie, że święto w czwartek i obligatoryjnie mecze w niedziele, aby nie było w mniej niż 48h

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 12:51
Może było kiedyś. Proszę o wskazanie regulaminu i punktu, że zawodnik nie może grać w tej samej drużynie w czasie krótszym niż 48 h. Jeżeli toś to odnajdzie jest WIELKI I ZNA SIĘ NA PRZEPISACH. Proszę wertować przepisy PZPN i PomZPN i wszelkie inne. He

~Radecki (niezalogowany)  08.10.2019, 13:44
PZPN niech zabroni w ogóle grania młodym chłopakom w piłkę. Każda minuta zagrana zamienia się na 45 min , młody chłopak powinien grać trenować codziennie. A wy mu każecie czekać 48h. To kiedy ma się ograć w seniorach. Jak w większości klubów puchar jest rozgrywany juniorami. Pozdrawiam Jaguar.

~xxx (niezalogowany)  08.10.2019, 16:49

Rozdział 3
Art. 8.2.1

8.2.1. Jeżeli zawodnik, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w pełnymwymiarze

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 18:29

8.2.1. Jeżeli zawodnik, brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, które rozpoczyna się do 48 godzin po zakończeniu pierwszego meczu, w pełnym wymiarze czasu gry (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);

8.2.2. Udział zawodnika w meczu, w którym zgodnie z postanowieniami regulaminu rozgrywek obowiązuje system zmian powrotnych, będzie traktowany, jako udział w meczu w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry;

8.2.3. Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dotyczy zawodników występujących na pozycji bramkarza);

To jest wyciąg z regulaminu rozgrywek PomZPN.

Wyjaśnijmy sobie:
1. walkower dla Jaguara kosztem Wikędu
- chodzi o zawodnika Luzina który grał mecz w pełnym wymiarze czasowym w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych w niedzielę o godzinie 15.00 a we wtorek o godzinie 15.00 zagrał od pierwszych minut mecz pucharowy. Minęło równo 48 godzin. Czyli wniosek zabrakło parę sekund, bo regulamin mówi po upływie 48 h. Gratki dla Jaguara .... i weryfikatora ale prawo jest prawem. Walkower zgodny (pomilczam Fer Play)

2. Spawa walkoweru dla Klifu kosztem Zatoki:
Zatoka rozegrała mecz ligowy w Klasie A 12 września o godzinie 18.00 a później 14 września o godzinie 17.00. Czyli nie minęło także 48 godzin (ps zabrakło godziny) ALE,

To ten sam zespół a powyższe przepisy odnoszą się wyraźnie do Klubów posiadających drużyny w kilku klasach rozgrywkowych.

Za co ten walkower? Proszę pokazać mi ten przepis!!!!!

~weryfikator... (niezalogowany)  08.10.2019, 21:49
W pierwszym meczu zabrakło dwie godziny, a w drugim trzy godziny.
"48 godzin od zakończenia meczu".
Dobranoc 8)

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 22:40
weryfikator... sprawdź to dokładnie bo ja się nie mylę i nie popełniam błędów... Ty popełniłeś

~werfikator (niezalogowany)  08.10.2019, 23:03
przecież sam podałeś ten przepis : "dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu"

~werfikator (niezalogowany)  08.10.2019, 23:05
czyli pierwszy mecz o 15-17, to mógłby zagrać o 17:00,
drugi mecz 18-20, czyli mógłby zagrać o 20:00.
Dobranoc 8)

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 23:06
... w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu... czytaj ze zrozumieniem

~werfikator (niezalogowany)  08.10.2019, 23:11
tak było już dwa lata temu, w ostatniej kolejce Centrum Pelplin przegrało przez vo derby z Wierzycą, na boisku 2:2.
zagrali mecz w czwartek chyba o 16, i poprosili o zmianę terminu obligatoryjnego z niedzieli chyba 17 na sobotę 12.
nie było 48h i jak dobrze pamiętam 6 zawodników przekroczyło czas gry i walkower.
czytamy regulaminy .........
teraz już Dobranoc 8)

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  08.10.2019, 23:19
werfikator - OK odnośnie meczu pucharowego a jak wytłumaczysz spotkanie Zatoki z Klifem gdzie nie minęło co prawda 48h ale wszyscy zawodnicy grali tylko w jednym zespole...

~werfikator (niezalogowany)  09.10.2019, 00:02
inna drużyna to każda, nie ma mowy o innych rozgrywkach, o innym poziomie rozgrywek.
Chodzi o to, że na jednym poziomie rozgrywek w jednej drużynie może być uprawnionych np 21 zawodników (1 mecz 11+ 2 mecz 10) i w drugim meczu to jest już inna drużyna, i albo zagrają w 10 (jeżeli nie ma 48h) albo jeden przekroczy czas gry. (oczywiście w przypadku dwóch różnych bramkarzy, których nie dotyczy 48h)
dlatego jest przepis o możliwości gry w 1 połowie w pierwszym i w całym drugim meczu (w innej drużynie klubu).
Stosuje się najczęściej w takim przypadku przy 4 możliwych zmianach wszystkie w przerwie,
i wtedy jest do np dyspozycji
- na pierwszy mecz 11+4 zawodników
- na drugi mecz 6+8=14 zawodników
-w pierwszym zagrało 11+4=15 (nie zagrało 6 z 21)
- w 2 meczu może zagrać 6+8=14.
... ufff ..... Dobranoc 8)

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  09.10.2019, 07:46
Było dobranoc, więc dzień dobry...
Nigdy się z tym nie zgodzę i każdy prawnik to by obalił na kanwie sądowej...

Przepis ten dotyczy tylko kluby mające uprawnionych zawodników w dwóch lub więcej drużynach:

"8.2. O ile w przepisach szczególnych nie postanowiono inaczej, Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych może wystawić swoich zawodników do gry o mistrzostwo poszczególnych klas zgodnie z następującymi zasadami:"

WYRAŹNIE JEST NAPISANE POSIADAJĄCYCH DRUŻYNY W KILKU KLASACH ROZGRYWKOWYCH

I dalej...

WYRAŹNIE JEST NAPISANE - INNEJ DRUŻYNY SWEGO KLUBU

~futbolista (niezalogowany)  09.10.2019, 19:06
przestancie to walkowac, bo nudzi. raczej, jezeli macie racje, to zawalic e-mailami OZPN, az da sam czysta i konketna wizje tego problemu, by kazdy byl w koncu zadowolony ! :idea: :idea: :love: :idea: :idea:

~Prawnik (niezalogowany)  10.10.2019, 08:54
Pomorski ZPN nie zastanawia się nad tym. Od dawna jest stosowane że nie ważne czy klub ma jedną czy dwie drużyny to zawodnik musi mieć przerwę 48 godzin. Prawnik Zatoki Puck słusznie porusza temat, że jest napisane że jeżeli klub posiada drużyny w różnych klasach rozrywkowych. I wg mnie ten przepis jest po to, aby zawodnicy z pierwszej drużyny nie mogli w tej samej kolejce (w ten sam weekend) grać dwóch meczów w pełnym wymiarze w obu drużynach. Trzeba by się zwrócić z tym pytaniem gdzieś wyżej do PZPN, lub do innych OZPN jak interpretuje ten przepis. Portowiec Gdańsk dostał w tym sezonie też VO za to że grał w czwartek puchar a w sobotę ligę i nie minęło 48 godz a ma jedną drużynę w jednej klasie rozgrywkowej. Chociaż to nie znaczy że Pomorski ZPN ma rację. Być może ślepo brną w złą interpretacje przepisów. Pozdrawiam

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  10.10.2019, 11:14
I to własnie mam i miałem na myśli. Jeżeli jest jakiś zapis w przepisach no nie wiem np: FIFA, UEFA, PZPN, PomZPN, że zawodnik występujący w jednej drużynie nie może grać w dwóch kolejnych zawodach w czasie krótszym niż 48 godzin to nie ma tematu. Ja takiego przepisu nie znalazłem.

Ps.. Tylko, kto zdecyduje się na napisania odwołania. To kosztuje parę setek, a później drugie odwołanie do wyższej instancji i kolejne setki.

W związku pracuje na etacie prawnik (zresztą w PZPN Warszawa chyba też). Może on, ale czy bez pisemka a co za tym idzie bez wpłaty kasy będzie chciał tak sam z siebie?

~znafca (niezalogowany)  10.10.2019, 14:39
Przecież Zatoka posiada drużyny w kilku klasach rozgrywkowych: klasa A, C2, D1, D2 itd. Przepis tyczy przecież też juniorów, aby nie grali w sobotę w juniorach, a w niedzielę w seniorach, więc czy są to juniorzy A, B, C, D, E czy F to już nie ma znaczenia.

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  10.10.2019, 15:12
Ma drużyny juniorów. Tylko walkower dotyczył meczów seniorów w klasie A. A najstarszy rocznik juniorów to C2 czyli rocznik 2006. Chłopcy Ci mają po trzynaście lat i nie mogą grać w seniorach.

~iiiiiiiiii (niezalogowany)  10.10.2019, 15:26
Dla mnie ogromną głupotą jest aby zawodnicy grali w kilku kategoriach.
Powinno być jeden zawodnik przypisany do jednej kategorii z wyłączeniem juniora A.
A tak juniorzy z lig wojewódzkich grają w ligach okręgowych i jest to do dup.

~Prawnik (niezalogowany)  10.10.2019, 20:07
Spróbuj napisać do prawosportowe.pl. Opisz sytuację, powołaj się na konkretne przepisy i spróbuj się dowiedzieć.
PS. A dowiadywaliscie się w Pomorskim ZPN jak to wygląda? Na podstawie jakich przepisów?

~Prawnik Zatoki Puck (niezalogowany)  10.10.2019, 21:15