ZAPRASZAMY NA TURNIEJE PRZODKOWO CUP DLA DZIECI (STYCZEŃ - MARZEC 2020)
PRZODKOWO CUP 2020 - OLDBOJE - 29.02/1.03.2020 (ROCZNIK 1985 i STARSI)
28. sierpnia 2019 13:00

Bukmacherzy - co ich łączy a czym się różnią?

Bukmacherzy to organizatorzy zakładów wzajemnych w zakresie dyscyplin sportowych, a niekiedy również wydarzeń kulturalnych, politycznych czy gier wirtualnych. Różnią się między sobą ofertą, ale również pod względem wielu innych elementów. Jakich? Poznaj nasz artykuł i dowiedz się, czym możesz kierować się wybierając bukmachera!

Bukmacherzy – podobieństwa między nimi

Każdy bukmacher odpowiada przede wszystkim za tworzenie miejsca i możliwości dla zawierania zakładów przez swoich klientów. Ustala on ofertę, kursy i warunki gry. Tak więc rodzi to wiele podobieństw pomiędzy poszczególnymi bukami, ale również generuje różnice. Najpierw przyjrzymy się tym pierwszym!

  • Chęć zgromadzenia jak największej liczby klientów – każdy bukmacher dąży do tego, aby to u niego użytkownicy chcieli zawierać zakłady wzajemne. Co za tym idzie? Każdy z nich stara się stworzyć przyjazną przestrzeń do typowania – tak, aby gracz miał swobodę i w intuicyjny sposób mógł obstawiać. Co więcej, ważna jest także oferta – musi być atrakcyjna, aby zachęcała do wybrania właśnie tego buka, dlatego ważne są bonusy i różnego rodzaju promocje.
  • Zdobywanie zaufania klientów – wszędzie tam, gdzie są pieniądze, ważne jest budowanie lojalności i wiarygodności. W związku z tym, bukmacherzy nie tylko pełnią funkcję organizatorów zakładów wzajemnych, ale również chętnie angażują się w inicjatywy promujące sport czy zostają patronami drużyn sportowych, a nawet reprezentacji. Dzięki temu marka kojarzy się nie tylko z bukmacherką, ale też przywołuje wiele pozytywnych skojarzeń i czyni firmę bardziej wartościową z punktu widzenia użytkownika.
  • Jasne warunki gry – każdy legalny bukmacher, aby zdobyć licencję od Ministerstwa Finansów, musi przedstawić regulamin. Dzięki temu, bez względu na to, jakiego buka wybierzesz, zyskujesz pewność, że działa on zgodnie z ustaleniami, a w przypadku jakichś nieprawidłowości możesz z powodzeniem dochodzić swoich praw!

Różnice pomiędzy bukmacherami

W związku z tym, że każdy bukmacher jest konkurencją dla pozostałych, musi zachęcić w jakiś sposób swoich użytkowników. Rodzi to wiele różnic, dzięki którym swobodnie możesz wybrać najlepszą dla siebie opcję. Wśród nich, najistotniejsze są:

  • Oferta – o ile mecze piłki nożnej na szczycie dostępne są u każdego bukmachera, tak już np. mecze okręgówki wyłącznie u niektórych. To samo dotyczy mniej popularnych dyscyplin sportowych czy innych wydarzeń (np. wyników Eurowizji). Jeśli więc zależy Ci na urozmaiceniu swojego kuponu i typowaniu np. krykieta albo snookera, które nie zawsze są w ofercie buków, może właśnie rodzaj oferty zachęcić Cię do wyboru tego jedynego.
  • Wysokość kursów – każdy bukmacher tworzy swoje kursy na podstawie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia. Pod uwagę brane są różne czynniki – tabela, historia spotkań, dyspozycja zawodników itp., a ostatecznie o kursie decyduje czynnik ludzki, który oczywiście może się pomylić albo źle oszacować sytuację, dlatego różnice w kursach to codzienność.
  • Punkty naziemne – jeśli jesteś miłośnikiem obstawiania jak za dawnych lat, kiedy to udawało się do niewielkiego punkty stacjonarnego, z tablic albo wielkich ksiąg spisywało pożądane wyniki i podawało osobie obsługującej punkt, która następnie generowała namacalny kupon – ta opcja może Cię przekonać. Nie wszyscy bukmacherzy mają bowiem punkty naziemne – a to dlatego, że coraz chętniej zawieramy zakłady online bez konieczności wychodzenia z domu. Różnica jest także w dostępności punktów naziemnych – niektórzy mają ich 20, inni kilkaset.
  • Aplikacje na urządzenia mobilne – dziś coraz chętniej korzystamy ze smartfonów i tabletów, dlatego bukmacherzy oferujące aplikacje wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników. Tam po zalogowaniu się, w kilka chwil możesz stworzyć swój kupon w intuicyjny i szybki sposób. Ważny jest jednak interfejs aplikacji, który ma usprawniać proces, a nie go utrudniać.
  • Bonusy i promocje – to kwestia, która bezsprzecznie decyduje o tym, jak wielu nowych użytkowników pozyska dany bukmacher oraz czy utrzyma on obecnych graczy. Oferta jest szeroka, a właściwie każdy buk oferuje bonusy powitalne i organizuje akcje promocyjne, które zachęcają do tworzenia kuponów. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć np. tutaj, gdzie znajduje się porównanie PZBuk i STS, dokładnie omawiające bonusy u tych bukmacherów, a także bezpośrednio na stronach każdego z buków czy w mediach społecznościowych.

Podobieństwa bukmacherów to przede wszystkim chęć dogodzenia klientom, co zarazem generuje liczne różnice pomiędzy nimi. Każdy ma na celu pozyskać nowych użytkowników oraz jak najdłużej ich utrzymać u siebie. Warto mieć to na uwadze, ponieważ jako klient możesz wiele zyskać dzięki promocjom i bonusom albo innym działaniom firm podnoszącym komfort obstawiania, np. dostępnym aplikacjom mobilnym.

 


Zdjęcie

 

Komentarze:

Zaloguj się, aby dodać komentarz ze swojego konta:

Login: Hasło:


Dodaj komentarz jako gość:

Autorwww.PomorskiFutbol.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Są one wyłącznie opinią autorów. Komentarze zawierające treści obraźliwe lub wulgarne będą usuwane.
© Pomorski Futbol 2003-2020 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE