10. Victoria Kaliska 22 21 7 0 15 39 - 50
12. Sławek Borzechowo 22 18 5 3 14 37 - 58

KS Grabowo 1 - 5 Sokół Zblewo 9 maja 2010 - 14:00
Victoria Kaliska 0 - 3 Szarża Krojanty 8 maja 2010 - 17:00
KP Starogard Gdański 5 - 2 Sławek Borzechowo 8 maja 2010 - 16:00
Sokół Ełganowo 1 - 0 Agra Ostrowite 8 maja 2010 - 15:00
Amator Kiełpino 1 - 1 Chojniczanka II / Jantar Pawłowo 8 maja 2010 - 16:00
Santana Wielki Klincz 1 - 0 Gwiazda Karsin 9 maja 2010 - 14:00

poro1   03.05.2010, 02:27:58
jantar pamiętamy jesienny ból, teraz będzie inaczej obstawiam 2-0 dla amatora powodzenia w jaskini lwa, tu raczej nikt nie wygrywa.........
 Ronaldo402   03.05.2010, 14:44:12
jak by nie patrząc to my nic nie przegraliśmy a karsin tez nie byl zdobyty i kazda forteca kiedys pęka ale powodzenia niech wygra lepszy :P
 Kantinflas   03.05.2010, 14:52:59
Forteca to moze w Malborku,a w Kielpinie to raczej sracz,a z 2:0 to Chojno-Janatar wygra-i oby tylko 2:0.Wiec sie nie podniecajcie to gorycz porazki i mniejsza bedzie.Nie pozdrawiam.... :O
 Prezes28   03.05.2010, 17:55:44
Amator na pewno nie jest chłopcem do bicia co udowadnia w każdym meczu czy to na wyjedzie czy u siebie i na pewno namiesza w lidze.

A na naszą porażkę z Amatorem na pewno liczy Zblewo i KP oby się przeliczyli :P :P :P
 KlubPiłkarskiStg   03.05.2010, 18:23:49
Prezes28 mów w imieniu własnej drużyny;) W KP nie liczą na innych, a tylko i wyłącznie na siebie. Więc jest to nam obojętne czy przegracie czy wygracie z Amatorem;) Jednak niewątpliwie czekają Was 3 ciężkie wyjazdy, które mogą zmienić układ w tabeli, ale może też się nic nie zmienić. Czas pokaże;)
 poro1   03.05.2010, 19:30:34
do Kantinfleta może i w KIEŁPINIE JEST SRACZ ALE TY NIE SRAJ OGNIEM BO SIĘ OBSRASZ ! :P POZDRAWIAM ...OBSRAŃCU :puke:
 Kantinflas   03.05.2010, 19:47:02
Nie pozdrawiam obszczymurze :s
 Alex   03.05.2010, 21:18:07
Kantinflas i po co szukasz zaczepki?? Jarasz sie tym ze mozesz kogos wyzwac?? Troche kultury
 Prezes28   03.05.2010, 22:16:15
Rezerwy MKS-u nie zwalniają tempa. W pierwszym na wiosnę meczu przed własną publicznością, zespół Jantara/Chojniczanki II pewnie pokonali Santanę Wielki Klincz 3:0. To druga z kolei wygrana pod wodzą Bartosza Nartowskiego. Ponieważ znowu rywale w walce o awans wywalczyli komplet punktów, w tabeli A-klasy, gr. III nie doszło do większych zmian.

W wyjściowej jedenastce na ten mecz trener Nartowski wystawił do gry Borowskiego oraz Pestkę. Zgodnie z przewidywaniami, gospodarze tego spotkania od początku meczu mieli przewagę, chociaż rywale mądrze się bronili. Z minuty na minutę coraz bardziej zazębiały się akcje ofensywne naszych piłkarzy. Po akcji Pestki z lewej strony boiska, przed idealną okazją do otwarcia wyniku spotkania stanął Piesik, jednak z pięciu metrów uderzył w wprost w bramkarza. Sytuacja ta choć nie skończyła się zdobyczą bramkową, dała sygnał do jeszcze częstszych ataków na bramkę Santany.

W 22 minucie meczu stało się to na co czekali wszyscy kibice zgromadzeni na boisku
w Pawłowie. Piłkę rozgrywaną przed polem karnym gości przejął Piesik i bardzo nieprzyjemnym strzałem z „dużego palca” nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Wynik 1:0 nie utrzymał się zbyt długo.

W 30 minucie tego meczu akcję zapoczątkował po raz kolei Pestka. Przytomnie zagrał na środek pola karnego, gdzie do piłki dobiegł Piesik. Bramkarz instynktownie wybił piłkę w bok, jednak tam czekał na nią nie kto inny jak Borowski. Doświadczony piłkarz Chojniczanki nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki gości i podwyższył wynik na 2:0.

W tej części gry przewaga zespołu gospodarzy była niepodważalna, czego potwierdzeniem była bramka na 3:0. Po znakomitej indywidualnej akcji Pestki, w której minął trzech rywali, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i posłał piłkę w „okienko” bramki Wielkiego Klincza. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć nie brakowało szans do podwyższenia tego rezultatu. Najgroźniej było po strzale Lorbieckiego z rzutu wolnego z prawej strony boiska, jednak bardzo dobrze w tej sytuacji zachował się bramkarz gości.

Zespół przyjezdnych w tej części gry stworzył sobie dwie sytuacje do zdobycia gola. W pierwszej z nich jeden z zawodników Santany niecelnie uderzał tuż przy długim słupku bramki strzeżonej przez Pestkę. Druga sytuacja to strzał z rzutu wolnego z odległości 22 metrów. Piłkę lecącą pod poprzeczkę na rzut rożny sparował niezawodny tego dnia młody bramkarz Jantara/Chojniczanki II.

Na drugą połowę meczu gospodarze wyszli już bez Borowskiego i Pestki, których zastąpili Lepak i Borowicki. Piłkarze rezerw najwyraźniej usatysfakcjonowani wynikiem nie forsowali specjalnie tempa. Jeden z nielicznych w tym fragmencie gry strzałów oddał Piesik, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i wróciła w pole gry. W odpowiedzi sześć minut później dobrą kontrę wyprowadził zespół Santany, jednak udaną interwencją w polu karnym popisał się Michalak i zażegnał niebezpieczeństwo. W 63. minucie rajd lewym sektorem boiska przeprowadził Frymark, który dograł piłkę do Lepaka. Jednak świetna interwencją popisał się bramkarz gości. W 65 minucie na boisku pojawił się Wolański, który wszedł
w miejsce Kawczyńskiego. Chwilę później przed świetna okazją stanął ponownie Lepak.
W sytuacji sam na sam oddał bardzo silny strzał przy krótkim słupku, jednak i tym razem obronną ręką z tej sytuacji wyszedł bramkarz Wielkiego Klincza. W 75 minucie spotkania wszedł Śliwiński w miejsce Madeja. Minutę później bardzo dobrą piłkę w pole karne posłał Borowicki, jednak nikt nie zamknął akcji i piłka wyszła poza boisko.

W 88 minucie zakotłowało się pod bramka gości. Dwukrotnie strzelał Frymark, jednak piłka jakimś sposobem nie znalazła się między słupkami Santany. Była to ostatnia akcja tego spotkania.

Wynik 3:0 w pełni oddaje sytuację na boisku, choć gdyby nie świetna dyspozycja tego dnia bramkarza gości rezultat mógł być zdecydowanie wyższy. Bardzo dobrze wyglądała gra całego naszego zespołu, jednak na szczególne słowa pochwały zasługują dwaj środkowi pomocnicy Jantara/Chojniczanki II. Zarówno Lorbiecki jak i Stanisławski stanowili o sile naszego zespołu w tym spotkaniu.

Jantar Pawłowo / Chojniczanka II Chojnice – Santana Wielki Klincz 3:0 (3:0)

Bramki dla Jantara/Chojniczanki II: Piesik, Borowski, Pestka

Jantar/ Chojniczanka II Chojnice:
Pestka –Briegmann, Kawczyński (65’ Wolański), Michalak, Madej (75’ Śliwiński P.) – Frymark, Stanisławski, Lorbiecki, Pestka (46’ Borowicki), – Piesik, Borowski (46’Lepak)

Patryk Kawczyński
Redakcja
 Kantinflas   04.05.2010, 19:57:22
Racja-nie potrzebnie sie spinam.Ale jak widze takie komenty typu-a teraz czas na kogos(czyli pojedziemy z wami)to trudno zachowac spokoj.Niech nikt sobie nie przypisuje 3 pkt
 Ronaldo402   04.05.2010, 21:58:15
Kantinflas zgadzam sie z toba na boisku może się wiele zdarzyc nie ma czegoś takiego jak wygrana już przed meczem jak by zawsze faworyci wygrywali to kurde bym był bogaty hehe bo w sts bym kase trzepał hehe pozdro :P

Chojnice - Starogard :love:
 Kantinflas   04.05.2010, 22:16:48
No ale tez chcialbym aby ChojnaII i Starogard awansowaly-nie ukrywam.Szczegolnie powodzenia dla KP S.Mam nadzieje ze nasze szlaki zetra sie w II lidze Zachodniej.Pozdro
 Alex   04.05.2010, 23:07:18
Kantinflas zgodze sie z Toba ze nie mozna sobie przypisywac punktow przed meczem... ale potrafie tez czytac ze zrozumieniem... wg mnie poro napisal swoj typ na ten mecz a to chyba moze zrobic!!?? Kazdy tutaj obstawia mecze a to ze dopisal ze raczej nikt nie zdobywa pkt w Kielpinie to chyba tez nic zlego. To prawda ze ciezko wygrac na naszym boisku bo z tego co pamietam tylko raz staracilismy punkty u siebie (z Krojantami)... Pozdrawiam i zycze powodzenia
 zeusdamian   05.05.2010, 11:28:59
zapraszam do zapoznania się z ofertą i do współpracy :
 binek   05.05.2010, 16:38:15
no to KPS śmiga na 5 lige widze ale jeszcze kilka meczy , ale wierzymy w was panowie pzdr. od '' Świt Radostowo'' :love:
 kacka281   06.05.2010, 17:39:18
A-III Victoria Kaliska – Santana Wielki Klincz (15.11.09) – zawodnik USZACKI SŁAWOMIR (Victoria) – kara 6 meczów dyskw. za wybitnie niesportowe zachowanie. Bieg kary od 16.11.09
Zawodnik ŻALIKOWSKI MATEUSZ (Victoria) – kara 10 meczów dyskw. za wybitnie niesportowe zachowanie. Bieg kary od 16.11.09
 kacka281   06.05.2010, 17:40:45
A-III Sokół Zblewo – Victoria Kaliska (01.05.2010) – klub Sokół Zblewo został ukarany karą finansową 200 zł za brak należytego zabezpieczenia porządku na obiekcie.
Zawodnik GRZYWACZ ANDRZEJ (Victoria) – kara 3 meczów dyskw. za wysoce niesportowe zachowanie. Bieg kary od 02.05.2010 r.

A-III Jareks Grabowo – Victoria Kaliska (25.04.2010) – zawodnik GRZYWACZ STANISŁAW (Victoria) – kara 3 meczów dyskw. za naruszenie nietykalności cielesnej przeciwnika. Bieg kary od 26.04.2010

krzynówek   06.05.2010, 17:49:35
he to kto w tych kaliskach teraz bedzie grał? chyba warto im karty sprawdzac
 KPSTAROGARD   06.05.2010, 21:16:06
To Victoria poszalała sobie ;p Brawo :)
 sokolzblewo   07.05.2010, 12:06:48
uu to niezle kaliska zaszalala hehe a w zblewie nie bylem na meczu to nie powiem co sie dzialo heh
 LukaToni   07.05.2010, 12:31:00
A Szarża ponoć złożyła protest przeciwko sędziemu, za to, że rzekomo nie sprawdził kart zawodnikom KP. Najśmieszniejsze jest to, że oprócz ukarania sędziego, domagają się walkowera !!! Hahaha, paranoja co w tych Krojantach odpierdzielają !!! Przed meczem mówią, że kart sprawdzać nie będą. Po meczu niby chcą karty sprawdzać, choć nikt tego nie słyszał :huh: . Nawet jeśli poprosili sędziego o sprawdzenie, a sędzia tego nie zrobił, to z jakiej paki walkower ??? Dlaczego KP ma płacić za to, że sędzia nie sprawdził kart ??? Jak widać zespół z Krojant szuka wszelkich sposobów, aby zyskać punkty !!! Skoro na boisku nie dali rady to może przy zielonym stoliku się uda ???!!! To jest jakiś absurd !!! Już podczas meczu jesiennego w Starogardzie, dali popis swojej bezradności....zbierali kamienie z boiska i przekazywali je sędziemu, bo ponoć leciały z trybun....... ŻENADA I WSTYD !!! pozdrowienia dla "mądrego" kierownika Krojant (niebieski polar PEPSI ) hahaha
P.S. pozdrawiam normalnych i honorowych !!! :D
 coach_1   07.05.2010, 12:58:26
kolego luca toni;
Krojanty nie zlożyły żadnego protestu co do sprawdzania kart KP!
Rozmowa była przed meczem nt kart - bez sprawdzania.
masz niewiarygodne źródło

normalny
 coach_1   07.05.2010, 13:24:30
Mecz w Krojantach ze KP był bardzo twardy i ciężki.
Wygrało KP (powodzenia w następnym meczu) i tyle.

Co do meczu w Starogardzie, kamienie na boisko leciały i trafiły zawodnika Szarży( i ty nazywasz żenadą zgłoszenie tego sędziemu?).

pamietaj: Szarżan nie zgłośiła żadnych protestów do ostatniego spotkania pomiedzy Szarża i Kp
 LukaToni   07.05.2010, 13:57:47
Napiszę tylko tyle, że źródło mam dobre .... !!!
 coach_1   07.05.2010, 14:04:24
Chłopakom KP życze powodzenia i awansu.
 KlubPiłkarskiStg   07.05.2010, 15:21:42
LukaToni skąd masz takie informacje? Raczej też się z tym zgodzę, że w Starogardzie kamień poleciał... Co prawda nie zrobił on krzywdy zawodnikowi z Krojant, ale taka sytuacja niestety miała miejsce.

coach_1 również życzę powodzenia i awansu;) W tym sezonie już chyba nie dacie rady dogonić czołówki, ale w następnym życzę skoku do 5ligi;)
 emanuel   07.05.2010, 18:52:50
LukaToni

Przypomne ze w Starogardzie nie tylko kamienie lataja ale tez baterie i jakos przypadkiem zawdonik dostał nie mowie juz o pluciu na zawodnikow schodzacych do szatni bo kto wymyslił zeby ten sektor był centralnie nad zejsciem do szatni.
Takze uspokuje sie :P :P :P :P
 siedem   08.05.2010, 12:46:53
Kolejkę zaczynamy spotkaniem Sokoła z Agrą bardzo ważny mecz o utrzymanie stawiam na zwycięstwo gospodarzy 2 : 1
 Alex   08.05.2010, 18:34:52
Amator Chojniczanka 1:1
 coach_1   08.05.2010, 20:50:15
Victoria Kaliska - Szarża Krojanty 0:3 (0:1)
 coach_1   08.05.2010, 20:52:52
słyszałem że Ełganowo wygrało z Agra 1:0
 Maniuss   08.05.2010, 20:52:53
KP Starogard Gdański - Sławek Borzechowo 5-2 (3-1)
 coach_1   08.05.2010, 20:54:00
no to KP zrównało sie punktami z Chojną;
oj ciekawie będzie do końca:)
 tylko_futbol_stg   08.05.2010, 21:48:12
w meczu KP-SŁAWEk panowie z Borzechowa pokazali ze nie sa chłopcami do bicia. to oni strzelili pierwszego gola i mieli kilka ładnych okazji do podwyższenia wyniku. chyba nasze starogardzkie gwiazdki były trochę w szoku ze goście nie nastawili się głównie na obronę.

życzę chłopakom z Borzechowa utrzymania a chłopakom z KP awansu. powodzenia w następnych kolejkach

gratki dla KP za zwycięstwo i równorzędne pierwsze miejsce
 tylko_futbol_stg   08.05.2010, 21:49:43
zapomniałem dodać:) najlepszy weź się za treningi a nie tylko ławę grzejesz w KP :)
 mis79   08.05.2010, 22:46:45
victoria w rozsypce niegralo czterech podstawowych zawodnikow no i bramkarza nie mieli jak tak dalej bedzie to tylko obrona przed spadkiem a nie spokojny srodek tabeli 3 mecze i zero punktow katastrofa
 kacka281   08.05.2010, 23:10:26
Viktoria to naprawdę solidna drużyna . Brakowało im dziś trochę szczęścia. Ale szarża zagrała dziś bardzo mądrą piłke. Z taką grą poradzą sobie za tydzień z Zblewem. Pozdr.
 loko2006   08.05.2010, 23:31:41
tylko futbol stg...zgadzam sie z Toba :blink: .poprostu Sławkowi brakuje szczęścia a na dodatek niewykorzystane sytuacje się mszczą :-/ktore mogly odwrocic lose meczu na 0-2 dla sławka.już nie wspomnne o karnym cwaniactwo i tyle sędzia dał sie nabrać.mecz myśle na dobrym poziomie i msc Sławka nie powina być tak na dole. Mam nadzieję,ze sie utrzymaja;-)

Pozdr.dla Kp awans pewnie bedzie
 Prezes28   09.05.2010, 09:24:18
Amator Jantar Chojniczanka 1-1 mecz walki o każdą piłkę do 70min mecz wyrównany sytuacje bramkowe stwarzali sobie gospodarze jak i Gocie potem przewaga Jantara lecz gospodarze bardzo mądrze się bronili i tylko zabrakło szczęścia do zdobycia gola .

Należy wspomnieć o dwójce sędziowskiej to był dramat takiego sędziowania to my jak i gospodarze jeszcze nie widzieli główny to wogole sobie nie radził i przez jego słabe sędziowani doprowadził do tego ze dwóch zawodników ma rozwalone głowy z czego jeden wylądował w szpitalu na szyciu. Po meczu okazało się ze owa dwójka sędziowska sędziuje( główny ) pierwszy mecz a liniowy drugi mecz w karierze sędziowskiej.( mylili się w dwie strony)
Pozdrowienia dla Amatora i powodzenia w lidze
 Picasso   09.05.2010, 10:56:32
ta szarza z tym sepleniacym prezesem to jest wogole porazka. w b klasie tez mieli zawsze jakies sapy. a bluze z napisem pepsi to pwnie prezes dostal z pracy.
 siedem   09.05.2010, 11:34:25
Teraz czas na mecz w Grabowie stawiam na zwycięstwo gości 3 :0
 Ronaldo402   09.05.2010, 11:54:39
a jak wynik zblewa ktoś ma informacje powodzenia dla wszystkich ekip w kolejnych kolejkach
 Alex   09.05.2010, 13:34:45
Prezes28 zgodze sie z Toba ze sedzia zupelnie nie panowal nad tym co dzialo sie na boisku... kilka razy wkladal gwizdek do ust po czym nagle zmienial zdanie i puszczal gre.. nic dziwnego ze zawodnicy obu druzyn widzac cos takiego denerwowali sie. Napisales tez ze sedziowali swoje pierwsze mecze.. skoro tak to trzeba tez na to przymknac oko bo pewnie tez byli zdenerwowani a w koncu kazdy sie kiedys uczyl lub uczy. Ze swojej strony zycze zarowno sedziom jak i naszym zespolom powodzenia w dalszych meczach.. Pozdrawiam
 utatjareks   09.05.2010, 17:02:32
Santana Wielki Klincz - Karsin 1-0
Grabowo-Zblewo 1-5
 Rzeczoznawca   09.05.2010, 18:38:03
Mecz w Ełganowie pod dyktando gospodarzy.. Pierwsza połowa to ich całkowita dominacja.. Szybko strzelona bramka przez Chmielewskiego po pięknej asyście Galanta.. W drugiej Sokół pozwolił gościom na trochę więcej, ale w dalszym ciągu kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania.. Na uwagę zasługuje fakt, iż tuż po zdobytej przez zespół z Ełganowa bramce kapitan Agry zgłosił sędziemu chęć sprawdzenia kart zespołowi Sokoła i doszło do tego jeszcze w przerwie.. Oczywiście po raz kolejny wyszło na to, że Sokół nie gra lewymi zawodnikami.. Kolejna drużyna skompromitowała się swoimi podejrzeniami.. :P Dlatego powtórzę jeszcze raz to, co piszę niemalże po każdym wygranym meczu Sokoła: Drużyna ta nie grała, nie gra i nie będzie grać zawodnikami do gry nieuprawnionymi!! Kiedy wszyscy to zrozumieją?? :O

P.S.
Pozdrowienia dla zawodników Agry, jednak z dwoma wyjątkami.. Proszę nie pozdrawiać numerów 10 i 7.. Żenująca postawa na boisku, żenujące zachowanie i odzywki tych panów.. Przynoszą oni wstyd klubowi.. :$

JaCa. 8)
 ksiadz129   09.05.2010, 18:53:37
scześliwe zwycięstwo 1:0 Santany Wielki Klincz z Gwiazda Karsin.Gdyby nie to że Gwiazda Karsin cała pierwszą połowe grała w 10 napewno by nie przegrała.Santana dopiero pod koniec 1 połowy strzeliła szczęśliwie gola.w 2 połowie gdy Gwiazda była już w komplecie Santana tylko sie broniła stwarzając sporadycznie jakąś akcje.szkoda niewykorzystanej 100% okazji dla Gwiazdy na początku 2 połowy.remis byłby sprawiedliwym wynikiem.ale cóż jest jak jest Santana wygrała i gratuluje jej.
 coach_1   09.05.2010, 19:43:26
picasso-porażką jest pozycja uni w B klasie :D
 coach_1   09.05.2010, 19:45:58
A ta osoba (prezes Szarży) akurat bardzo dba o klub i robi dla niego bardzo dużo.
 abebe2   09.05.2010, 19:55:08
coach 1 - dlaczego z szarży poodchodzili zawodnicy ????????? po co kłótnie jakieś ??? Unia jak gra to gra a szału nie ma a szarża w miarę radzi sobie w serieA i życze powodzenia i wejscia do 5 ligi :D
 coach_1   09.05.2010, 19:59:10
abebe2, a kogo masz na myśli? Grzecha który odszedł do Unii?
 Kibic251   09.05.2010, 20:30:22
Agra Spadek :) :) :) 8) 8) 8) :P :P :P :D :D
 jedynka   09.05.2010, 20:40:57
grabowo ladny lomot dostalo :O
 kacka281   09.05.2010, 21:01:41
Do picasso. A co taki zdechlak robi na stronie A-klasy .Jak piszą chłopaki jesteś z B- klasy. to spadaj kopać tam. A jak jesteś to TY obrońca z Uni to my Cie tam znajdziemy. Obrażać chłopaków z A-klasy nie bedziesz. SPADAJ I NIECH JA CIĘ TU WIĘCEJ NIE WIDZĘ. Daleko aż tak to my tam nie mamy ale możemy przyjechać. Tak że myślę że to ostatni Twój post. Pozdrawiam wszystkie drużyny z klasy A.
 berti82   09.05.2010, 21:13:29
te-"picasso" ja cie dobrze pamietam.ty na drugie imie masz "porazka".zebym cie wiecej na tym forum nie widzial. :puke: bujaj sie! :s
 kacka281   09.05.2010, 21:19:34
DO berti82. ten gostek ma na drugie (pierdoła).A jak Byś go widział jak się przewraca przez swoje nogi . Jak biegnie to dopiero Byś się podoił .
 Picasso   09.05.2010, 22:07:13
takie cioty jak wy nie beda mi mowily gdzie mam wchodzic a gdzie nie! jak juz chlopcze to jestem kibicem unii a nie zawodnikiem! styraszysz mnie kacka281? wiecej takich od was bylo co chcieli rzadzic w klawkowie ale cos wam nie wychodzi :blink:
 kacka281   09.05.2010, 23:21:45
TY PICASSO . Za dużo to niepozwalaj sobie na forum a klasy co!!! Bo ja na Twoim miejscu też bym napisał że jestem kibicem jak bym tak grał jak taka prawdziwa ciota. Weż się lepiej za gre a nie za pisanie. Spadaj ...... tam gdzie Twoje miejsce buraku.....
 kacka281   09.05.2010, 23:26:46
A jeszcze jedno Picasso . NAPISZ NA JAKI MECZ MAMY SIĘ ZEBRAĆ TO MY PRZYJEDZIEMY MASZ TO JAK W BANKU . STRACIMY TROSKE KASY ALE PRZYJEDZIEMY. POZDR,. DLA AGRY-UTRZYMACIE SIĘ .
 Prezes28   09.05.2010, 23:45:38
Remis z bardzo dobrze spisującą się drużyną Amatora odnieśli piłkarze rezerw Chojniczanki w meczu na boisku w Kiełpinie.

Na sobotnie spotkanie z czwartym w tabeli Amatorem Kiełpino chojniczanie udali się szesnastoosobowym składem. Zawodnicy obu drużyn przystąpili do meczu z jak najlepszym nastawieniem. Amator chciał “urwać” punkty mocnej w tym sezonie ekipie rezerw MKS-u, natomiast nasi piłkarze po ostatnim zwycięstwie na własnym boisku nie zamierzali zwalniać tempa i zgarnąć trzy punkty.

Pierwsza groźna akcja zespołu Jantara/Chojniczanki II zakończyła się bramką. Po indywidualnej akcji Mirka Ostrowskiego i jego bardzo soczystym strzale, tor lotu piłki zmienił Arek Lepak i zupełnie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Wynik 0:1 chyba trochę zbyt uspokoił podopiecznych Bartosza Nartowskiego i od tego momentu pozwolili, aby grę bardziej prowadzili rywale naszej drużyny. Na groźne okazję nie musieli oni długo czekać. Pierwsza z nich to bardzo dobry strzał z odległości 17 metrów, po którym piłka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry. Chwile później goście mieli drugą znakomitą sytuację do wyrównania stanu meczu, jednak piłkę lecącą w długi róg bramki wybił Śliwiński. Z kolei piłkarze Jantara/Chojniczanki II mieli jeszcze lepszą okazję do podwyższenia rezultatu. Po znakomitej akcji piłkę w polu karnym przyjął Frymark i mając przed sobą tylko bramkarza gości, strzelił bardzo niecelnie. Była to stuprocentowa sytuacja. Jak wiadomo w piłce takie sytuacje często się mszczą. Tak było i tym razem. W jednej z akcji w polu karnym naszych piłkarzy doszło do niesamowitego zamieszania, w którym najsprytniejszy okazał się napastnik Amatora i strzałem z 7 metrów pokonał Pestkę. Od tego momentu mecz bardzo się wyrównał. Zarówno piłkarze rezerw MKS-u jak i gospodarze z Kiełpina starali się zdobyć kolejne bramki. Bardzo groźnie po rzucie rożnym strzelał Lepak, jednak piłka minęła słupek bramki. Parę minut później kolejną świetną okazję miał Frymark, jednak jego strzał głową również okazał się niecelny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej odsłonie niewielka przewaga Amatora stopniała, a Jantar/Chojniczanka II zaczął więcej grać piłką. Pierwszą dogodną sytuację w tej części gry miał Ostrowski, który strzałem z odległości 30 metrów próbował zaskoczyć bramkarza Amatora, jednak piłką po jego strzale odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Bardzo dobrze wyglądała gra naszych bocznych obrońców. Briegmann raz za razem podłączał się do akcji zaczepnych, jednak bardzo ciężko było mu przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę Amatora. W 70 minucie boisko opuścił kontuzjowany Kawczyński, którego zastąpił Piotrowski.Bardzo słabo w tym meczu zaprezentowali się sędziowie tego spotkania, którzy pozwalali na bardzo ostrą grę. Poskutkowało to wyjątkowo nerwową sytuacją na boisku. Sędzia jakby nieco przestraszył się kibiców gospodarzy i często „gwizdał” tendencyjnie.Wróćmy jednak do tego co działo się na boisku. Piłkarze Jantara/Chojniczanki II czując chwilowy przestój piłkarzy Amatora zaczęli grać odważniej i starali się to wykorzystać. Bardzo aktywny w tej części gry był Jędrzejewski, który wrócił po kontuzji. W jednej z akcji urwał się obrońcy i starał się dograć do Frymarka, jednak na posterunku był bramkarz gości i w porę interweniował w tej sytuacji. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Piesik, który dostał prostopadłe podanie za linie obrony gospodarzy, jednak źle zabrał się z piłką co pozwolił na skuteczną interwencję jednego z obrońców. Jeśli chodzi o sytuację strzeleckie zawodników Amatora to nie byli oni dłużni naszym piłkarzom. Bardzo często gościli pod naszą bramką, jednak starali się oni strzelać z dalszej odległości, co tego dnia nie wychodziło im najlepiej. Rezultat z pierwszej części gry nie uległ zmianie i pierwszy remis naszych piłkarzy w tej rundzie rozgrywek stał się faktem.

Podsumowując: niezłe widowisko, zakończone remisem jest chyba sprawiedliwym wynikiem. Spotkanie mogło być jeszcze bardziej interesujące, gdyby nie postawa sędziego, który nie radził sobie z sytuacją na boisku.

Amator Kiełpino – Jantar Pawłowo / Chojniczanka II Chojnice 1:1 (1:1)
Bramka dla Jantara/Chojniczanki II: Lepak

Pestka –Briegmann, Kawczyński (70’Piotrowski), Michalak, Śliwiński P. – Frymark, Stanisławski, Lorbiecki, Ostrowski– Piesik, Lepak (65’ Jędrzejewski).

Redakcja
 Justyna   10.05.2010, 10:30:14
No witam wszystkich:)
Pozwoliłam sobie tu zajrzeć chociaż to nie forum "mojej" klasy ale słyszałam od coach_1, że pewna osoba sieje tutaj nie przyjemną atmosferę. No więc tak: Picasso wrzuć na luz naprawdę bo najpierw mnie obrażałeś, później Unię a teraz Szarżę?! Ogarnij się człowieku i nie przynoś wstydu Unii ok? To nie jest żaden z zawodników Klawkowa. Jestem pewna na 100%. Powodzenia dla Szarży:) A Ciebie Picasso naprawdę ostrzegam!