6. Sławek Borzechowo 24 34 10 4 10 54 - 47
9. Santana Wielki Klincz 24 28 7 7 10 40 - 46
12. Huragan Nowe Polaszki 24 23 6 5 13 36 - 51
13. Słupia Sulęczyno 24 16 3 7 14 37 - 85
14. Pomorzanka Skórcz 0 0 0 0 0 0 - 0
Ostatni komentarz dodał Ittam_PL 24.05.2010, 15:11:11

* Pomorzanka Skórcz wycofała się po rundzie jesiennej. Jej wyniki zostały anulowane.

trojak   09.04.2009, 21:48:17
Dzisiejszy sparing: Kleszczewo 5:2 Zblewo...I z czym do ludu napinacze ze zblewa,,
 abudabik   11.04.2009, 22:06:47
A jak tam przygotowania przed wioskowym derby Ostrowite.Mecz walki czy sprawdzanie kart jeden drugiemu :$ Derby Pomorza uuuuuuuuuuuu...........
 Prosto   11.04.2009, 23:40:12
abudabik :
widz? ?e masz co? do obu dru?yn,ale naj?atwiej kozaczy? przez neta,bezpieczniej hehe:D
 kintek3   12.04.2009, 07:39:22
Abudabik-zdecydowanie mecz walki..:D:D
sprawdzania kart nie b?dzie..je?li to ci ma w czym? pomóc:P:P
i daj sobie w koncu spokój z tymi twoimi teoriami,bo to ju? jest nudne..
 sokolzblewo   12.04.2009, 10:04:39
trojak to samo mozemy nsapisac po poprzednim sparingu z Wami wiec cicho tam
 Kamil_Troja   12.04.2009, 10:10:53
a wygrali?cie.?? nie by? remis wiec cicho tam...
 pi?karzyczek   12.04.2009, 10:31:44
bo u was na tym kartoflisku nie da sie grac hehe
 mistrzuniotom   12.04.2009, 12:20:38
Ty abudabik naprawd? jaki? chory jeste?.
B?ekitni-Victoria 0-1

pozostaje liczyc nam na dobry wynik w Ostrowitem:)
 Jacek-Czarniecki   18.04.2009, 18:47:16
Bravo Victoria!! :blink:
 mickiewicz   18.04.2009, 19:26:39
viktoria wyprzedzila czarnych w zdobyciu blekitnej areny brawo viktoria czarni jutro pokarza na co ich stac
 lukis   18.04.2009, 20:07:07
S?upia Sul?czyno 1-1 Huragan Nowe Polaszki
 Rzeczoznawca   18.04.2009, 21:04:57
B??kitni Sobowidz - Victoria Kaliska 0:1 (0:0).
Pojedynek B??kitnych z Victori? przyci?gn?? na trybuny 'B??kitnej Areny' sporo kibiców, w?ród których zauwa?eni zostali przedstawiciele kilku innych A-Klasowych i B-Klasowych dru?yn, m.in. Czarnych Ostrowite, GLKS Ró?yny i Soko?a E?ganowo. Spotkanie uznawane przez lokalne media ( :D ) za mecz kolejki tak naprawd? nie zachwyci?o. By? mo?e przeszkodzi? w tym uci??liwy dla zawodników silny wiatr. Otó? kibice w Sobowidzu obejrzeli mecz walki, w którym pe?no by?o nerwowych sytuacji, fauli czy kartek. Ów mecz rozpocz?? si? pod dyktando gospodarzy. W pierwszych 15 minutach stworzyli sobie oni dwie dogodne sytuacje, jednak bramkarz go?ci wyszed? z nich obronn? r?k?. W jednej z nich zachowa? si? wr?cz fenomenalnie. Po uderzeniu z oko?o 10 metrów wykaza? si? ?wietnym refleksem i pi?ka po jego r?kach trafi?a w s?upek. Nast?pne 30 minut to okres przewagi dru?yny z Kalisk. Wyró?niaj?cym si? zawodnikiem po raz kolejny okazuje si? zawodnik z numerem 7 na plecach. Tak, tak popularny 'Zico', który przypomnijmy ko?czy w tym roku 48 lat robi? co móg? by jego zespó? odniós? kolejne zwyci?stwo. Jednak Skauci z Sobowidza "odrobili prac? domow?" i przeczytali moj? relacj? z poprzedniego spotkania Victorii z Soko?em, gdzie w sposób szczególny komplementowa?em gr? tego zawodnika. Otó? ka?dy jego kontakt z pi?k? ko?czy? si? faulem jednego z zawodników B??kitnych. Chwilami zawodnicy z Sobowidza podwajali, a nawet potrajali krycie rozgrywaj?cego Victorii. By? on przez nich w tym meczu pieczo?owicie sponiewierany. Na ogó? s?dzia odgwizdywa? te faule, jednak ani razu nie ukara? zawodników z Sobowidza, którzy ewidentnie na to zas?ugiwali ?ó?t? kartk?. Zrobi? to kilka chwil pó?niej po jednym ze star?, ale ?ó?ty kartonik ujrza? paradoksalnie 'Zico'!! Za co? Otó? po kolejnym oczywistym faulu na nim gwizdek s?dziego milcza?. Rozz?o?ci?o to lidera ekipy z Kalisk, lecz w ?aden wulgarny sposób tego nie okazywa?. Pokiwa? tylko z niedowierzaniem g?ow? i machn?? r?k?. I w?a?nie za to s?dzia postanowi? go ukara?. Zawodnicy z Kalisk oddali jeszcze kilka strza?ów na bramk? strze?on? przez Lejkowskiego, lecz nie znalaz?y one drogi do bramki. Do przerwy utrzyma? si? wynik 0:0. Po przerwie w dalszym ci?gu mecz walki. Niebezpieczne starcia na pograniczu kontuzji, w?lizgi i kartki. Jedn? z nich ukarany obro?ca gospodarzy Mateusz Dajda. Na boisku przewa?a graj?ca pod wiatr Victoria. W 55 minucie jedna z kontr wyprowadzonych przez pi?karzy z Kalisk ko?czy si? bramk?. D?ugie podanie za obro?ców w wykonaniu 'Zico' do którego dochodzi szybki jak b?yskawica napastnik Victorii graj?cy z numerem 9 i umieszcza pi?k? w siatce. 10 minut pó?niej po raz kolejny kontrowersyjna decyzja s?dziów, po której z boiska wyrzucony zostaje 'Zico'. :O Okazuje si? to du?ym os?abieniem Victorii. Jednak 5 minut pó?niej si?y si? wyrównuj?. Drug? ?ó?t?, a w konsekwencji czerwon? kartk? ukarany zostaje Dajda. Znany przez miejscowych kibiców jako 'Miot?a' zawodnik fauluje wychodz?cego na czyst? pozycj? napastnika go?ci. Ostanie 20 minut nale?y bezsprzecznie do gospodarzy. Nacieraj? oni raz po raz na bramk? Victorii. Wprowadzony na boisko Fedak marnuje w ostatnich pi?ciu minutach meczu dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola. W ten sposób zawodnikom go?ci udaje si? dowie?? do ko?cowego gwizdka s?dziego skromne jednobramkowe prowadzenie. Cenne 3 punkty jad? do Kalisk. Podsumowuj?c dochodz? do wniosku, i? co? z?ego dzieje si? w Sobowidzu. Otó? mistrzowie jesieni na wiosn? jeszcze nie wygrali. Trzy mecze i 0 punktów!!! :huh: Upragniony awans oddala si? z meczu na mecz. Pono? kibice B??kitnych maj? ju? do?? pora?ek swoich pupili i po cichu zastanawiaj? si? czy zmiana trenera nie rozwi?za?aby problemu. Czy?by dni trenera Kempy w Sobowidzu by?y policzone?? :| Powtarzam, i? te komentarze s? przeze mnie zas?yszane i w mojej opinii wydaj? si? w?tpliwe.
Ale kto wie??
Ze sportowym pozdrowieniem:
JaCa. 8)
 Rados?aw   18.04.2009, 22:06:09
B??kitni Sobowidz - Victoria Kaliska 0-1 (0-0)
Bramka: Drzewicki

Niezwykle ciekawe widowisko szykowa?o si? w Sobowidzu. Miejscowi B??kitni zajmuj?cy trzecie miejsce w tabeli podejmowali vicelidera z Kalisk. Mecz lepiej zacz?li go?cie. W jednej sytuacji w polu karnym skiksowa? Piotr Drzewicki. Kolejne d?ugie minuty to chaotyczna gra obu zespo?ów i ?adnych sk?adnych akcji. Wko?cu nieco mocniej przycisn?li gospodarze. Mieli oni dwie klarowne sytuacje wyj?cia na prowadzenie. W pierwszej przestrzelili obok bramki natomiast w drugiej instynktem wykaza? si? bramkarz Victori. Bramk? do szatni mog? zdoby? ?alikowski, lecz równie? skiksowa? (kiksy bra?y si? z nieco twardej murawy i odbijaj?cej si? pi?ki). Do przerwy po zero. Po zmianie stron cz??ciej atakowa?a Victoria. Przynios?o to skutek w 70. minucie meczu. Podanie z g??bi pola wykorzysta? Drzewicki, który po mini?ciu obro?cy wturla? pi?k? do siatki B??kitnych. W 85 min. wychodz?cy na czyst? pozycj? Marcin Pr?dzy?ski zosta? nieprzepisowo zatrzymany. Ko?cowe minuty to du?o szcz??cia Victorii. Po jednym z do?rodkowa? zawodnik gospodarzy nie trafi? do bramki z metra. Victoria odnios?a bardzo cenne zwyci?stwo i jako pierwsza dru?yna pokona?a B??kitnych na ich terenie. Obie dru?yny ko?czy?y mecz w 10.
 gal-anonim   19.04.2009, 10:19:05
Jestem bardzo milo zaskoczony, brawo chlopaki, moze i mieliscie troche szczescia pod koniec (wnioskuje z komentarzy), ale jak wiadomo szczescie sprzyja lepszym niestety nie moglem byc na meczu, i za tydzien zapewne tez sie nie zobaczymy, ale licze na to, ze jestescie w stanie przy pelnym skladzie wygradz z kazdym- tak trzymac pozdro dla czarnych
Santana-S?awek 1:1 :huh:
w pierwszej po?owie przewaga S?awka, jednak chwola nieuwagi wystarczy?a, by zawodnicy z Wlk. Klincza strzelili gola w doliczonym czasie 1 po?owy, (do przerwy 1:1), je?li chodzi o 2 po?ow?, to inicjatyw? przej?li gospodarze, jednak wynik nie uleg? zmianie do ko?ca meczu
bramka dla Borzechowa: Mateusz Neuman 20min.
 patriota   19.04.2009, 18:29:25
a jak tam derby w ostrowitym? jaki wynik i kto autorem bramek :roll: ?
 CZARNUCHnr8   19.04.2009, 19:30:08
hmm...mecz w ostrowitym pelen walki. bramka dla agry po ewidentnym bledzie bramkarza...na klate moglby przyjac te wrzutke..(bo strza? to nie by?).. potem minimalnie niecelny strza?(lob) koperskiego i poprzeczka w 90min. to wszystko co agra dzis zrobila. czarni maja duzego pecha do sedziow szczegolnie ten glowny nasz mlody pilkarz byl w tym meczu ok. 15 razy faulowany a zaden zawodnik z agry nie dostal nawet zoltej kartki..(a niektore faule powinny zakonczyc sie kara..) widac ze sedziuje przeciwko czarnym..chyba ten sedzia niedaleko kalisk mieszka...ogolnie czarni to walczaki i udowodnili to nie po raz pierwszy...oby tak dalej czarni...do zobaczenia w V-lidze..!!!
 kibol23   19.04.2009, 19:30:18
:D :D
 Rzeczoznawca   19.04.2009, 19:37:48
Or?y, Soko?y, Herosy... ?piewa?a przed laty Danuta Rinn. No w?a?nie, Soko?y. Dwa z nich mierzy?y si? dzi? o 15 na boisku w E?ganowie. W starciu Soko?a E?ganowo z Soko?em Zblewo gór? by? ten drugi.
"W gr? wchodz? tylko 3 punkty!!"- grzmia?y g?osy zawodników z E?ganowa tu? przed rozpocz?ciem spotkania. Wida? by?o, i? dru?yna jest bardzo zmobilizowana do uzyskania korzystnego rezultatu. Po dzisiejszym zwyci?stwie i przyznaniu walkowera za mecz z Victori? ekipa z E?ganowa mia?a szans? awansowa? o kilka miejsc w tabeli i znacznie oddali? si? od strefy spadkowej. Niestety nie wykorzysta?a szansy. Do meczu Sokó? przyst?pi? bez pierwszego bramkarza - Radziszewskiego. Warto nadmieni?, ?e nasz drugi golkiper Wojciech Pelowski ostatni raz mi?dzy s?upkami sta? w poprzedniej rundzie. Jak si? okaza?o mia?o to kluczowe znaczenie dla przebiegu ca?ego spotkania. Pierwsze 20 minut to wyrównana gra obu zespo?ów w ?rodkowej strefie boiska i badanie siebie nawzajem. W 23 minucie w okolicy 25 metra od bramki faulowany bez pi?ki zostaje Karol Kusaj. S?dzia bez wahania dyktuje rzut wolny, który na bramk? przepi?knym technicznym uderzeniem zamienia Grzegorz Cis. Po strzelonej bramce Sokó? ponownie oddaje inicjatyw? rywalom. Dziej? si? tak ju? od kilku meczy. Od tej pory gra toczona jest do jednej bramki. Dru?yna ze Zblewa gra bardzo dobry futbol. Gra pi?k?, wychodzenie na pozycje, sk?adne akcje zako?czone strza?ami. To podoba si? kibicom, którzy dzielnie kibicuj? swoim pupilom. Dru?yna z E?gonowa daje si? zamkn?? na w?asnej po?owie. Ogranicza si? jedynie do oddalania gry od w?asnego pola karnego dalekimi wykopami. Liczne akcje pod bramk? gospodarzy przynosz? upragniony efekt. W 32 minucie do?rodkowanie z rzutu wolnego przecina g?ow? zawodnik z numerem 9 na plecach, a pi?ka l?duje w siatce. Remis 1:1. Faktem jest, i? bramkarz gospodarzy interweniowa? niepewnie, ale wydaje mi si? i? nie nale?y go obwinia? za utrat? tego gola. Na przerw? zawodnicy schodz? przy stanie 1:1. Po przerwie w dalszym ci?gu ofensywna gra zblewskiego Soko?a. Atakuj? raz po raz na bramk? gospodarzy. W 53 minucie zawodnik go?ci oddaje strza? na bramk?, a pi?ka po r?kach bramkarza wpada do siatki. Przy tej bramce mo?na ju? mówi? o winie bramkarza. Obraz gry si? nie zmienia. Pi?karze ze Zblewa nieustannie nacieraj? na bramk? pi?karzy z E?ganowa. Tym razem trzy ?wietne interwencje Pelowskiego, które ratuj? gospodarzy od straty kolejnych bramek. 65 minuta. Podanie w pole karne gospodarzy i pozostawiony bez opieki na jedenastym metrze zawodnik umieszcza pi?k? w siatce. Tym razem Pelowski nie mia? ?adnych szans. Rozmiary pora?ki zwi?kszy? jeszcze raz zawodnik graj?cy z numerem 9 i w 74 minucie podwy?szy? na 4:1. Pi?ka po jego stzale wpada mi?dzy nogami bramkarza gospodarzy do siatki. Po meczu Kibice w smutnych nastrojach opuszczali stadion.
Blama? dru?yny z E?ganowa. Pora?ka w beznadziejnym stylu. Tak nale?y oceni? dzisiejszy wyst?p Soko?a. Pozostaje mie? nadzieje, i? w przysz?ej kolejce Sokó? wzmocniony Radziszewskim i nowo pozyskanym Turzy?skim "utrze nosa" wy?ej notowanemu Jantarowi. Zapowiada si? ci??ki, daleki wyjazd i oby pi?karze Soko?a przywie?li z Paw?owa jak?e wa?ne w walce o utrzymanie 3 punkty.
JaCa. 8)
 Prosto   19.04.2009, 19:44:16
czyli ten mecz z Victori? wygrali?cie 3-0 tak?
 kintek3   19.04.2009, 19:48:02
CZARNUCHnr8:co ty piszesz za bzdury...??
?.Nartowski to najlepszy dzisiaj aktor na boisku...przewraca? si? przy ka?dym dotknieciu przez zawodnika Agry...chyba nie jad? obiadu,bo by? s?aby na nogach..
a je?li chodzi o sytuacje Agry to nie by?o ich 3,tylko du?o du?o wi?cej..Sam Koperski mia? chyba ze trzy okazje aby pokona? waszego bramkarza..
A mo?e nie by?e? na tym samym meczu,skoro widzia?e? tylko 3 strza?y Agry..
 kibol23   19.04.2009, 20:31:50
w meczu agra- czarni; pierwsza po?owa by?a wyrównana,nawet przy lepszym szcz??ciu agry mog?a ona si? sko?czy? 2:0.natomiast druga po?owa lepsza w wykonaniu czarnych. gdyby obie dru?yny wykorzysta?y tzw "100" mecz sko?czy?by si? 3:5 dla czarnych.co do s?dziego! widac ze nie lubi czarnych. nie pierwszy mecz sedziuje a kartek pokaza? w jednym meczu na niekorzy?? czarnych tyle co przez reszte rundy nie otrzymali, a fauli by?o z obu stron po równo . Z reszt? kto by? na tym meczu to wie jak by?o.niewiem czy w innych meczach te? tak dzieli kartakami! nied?ugo euro 2012 w Polsce,mo?e chce si? tam wkr?ci?...! z takim s?dziowaniem to grozi mu degradacja...!
 mistrzuniotom   19.04.2009, 20:47:52
Kintek przyznam ci racj? w jednym napewno.Agra ten mecz ju? w pierwszej po?owie mog?a wygrywa? przynajmniej 3-0.Ale nie zgodz? sie z tym , ?e Nartowski nie by? faulowany ca?y czas.Przynajmniej 3 faule to zdecydowana ?ó?ta kartka.No ale có? tak to ju? bywa.Ten sam s?dzia bardzo nas nie lubi bo w Polaszkach te? pokaza? nam 6 ?ó?tych kartek.A co do meczu to w pierwszej po?owie przewag? z gry mieli Czarni ale praktycznie nie oddali strza?u na bramk? rywala.Agra jak juz wcze?niej pisa?em mia?a 3 "setki", a wykorzysta?a tylko jedn?. W drugiej po?owie jednak to Czarni doszli zdecydowanie do g?osu.Po bramce na 1-1 byli stron? zdecydowanie dominuj?c?.Ale i zawodnicy Agy te? mieli swoje gro?ne kontry(ta sytuacja gdzie by?o 4 zawodników na naszego bramkarza , nie wiem jak nie mo?na strzeli? takiej bramki :$ ).Przy stanie 2-1 w dru?ynie Czrnych gór? wzi??y troch? emocje bo ka?dy z zawodników chcia? strzeli? gola w meczu derbowym.W samej ko?cówce Agra mog?a wyrówna? wynik spotkania ale bramkarz Czarnych nie da? si? zaskoczy?.A jeszcz? s?owo do abudabik.Wyobra? sobie , ?e nie by?o ?adnego sprawdzania kart(to ci heca gamoniu co :P )
 Jontan   19.04.2009, 21:58:39
kintek3::
Ch?opie na jakim ty meczu by?es???
 mickiewicz   19.04.2009, 22:20:34
ludzie co wy piszecie mecz strasznie wyrownany agra przy dobrym szczesciu ibraku szczescia u czarnych mogla wygrac 4;0 ale odwrotnie moglo byc tak samo czarni grali lepiej pilko ale co do setek to agra miala 3 czarni 2 a bramki wpadly po dosrotkowaniach to nie sa predzej na pisane setki agra po ich wczesniejszycz meczach myslalem ze jest slaba ale jak sie zmobilizuja jak na czarnych to moga wygrac z kazdym w tej lidze jestem ciekawy czy zagraja z taka sama determinacja z viktaria
 gal-anonim   19.04.2009, 22:43:44
DO CZARNUCHnr8
a co to za aluzja z tym sedzia, my w kaliskach rowniez nie mamy latwego z nimi zycia, ale nie piszemy nawet w zartach, ze moga byc z okolic ostrowitego, my was nie obrazamy wiec wy nie obrazajcie nas gratuluje wygranej
 emanuel   19.04.2009, 23:01:45
AGRA-CZARNI 1-2
Mecz bardzo wyrownany,czarni napewno nie moga nazwac tego spacerkiem...jesli chodzi o sytuacje 100 % to napewno Agra mia?a ich wiecej Czarni lepiej grali pi?ka i przewazali w drugiej po?owie... Jak czytam te bzdurne komentarze to rece opadaja,jezeli chodzi o m?odego narte to naprawde troche przesadza? moze by?o kilka fauli ale bez przesadyzmu...palec tez niezle traktowa? zawodnikow Agry.Moim zdaniem wiecej szczescia mieli Czarni dlatego wynik jest dla nich korzystniejszy.Z przebiegu meczu nie wyglada?o to tak jakby lider gra? z 9 druzyna w tabeli...no ale derby rzadza sie swoimi prawami... zycze powodzenia w V lidze....
 MichalPiepiorka   20.04.2009, 13:46:51
Agra mo?e sama sobie podzi?kowa?, ?e nie wygra?a tego meczu. Mia?a kilka setek przy prowadzeniu 1:0. Ale có?. Nie strzelili. Co do faulowania ?ukasza. Przez conajmniej 2 zawodników by? faulowany po 6 - 7 razy i ?aden z nich nie dosta? kartki! A w Czarnych pierwsze wej?cia Arka i Palca i od razu ?ó?ta!!! O co chodzi? Czarni pokazali wol? walki. Lepiej grali pi?k? i to by? klucz do sukcesu. Mecz ci??ki, a wynik patrz?c na sytuacje tak naprawd? móg? by? hokejowy. I nikt nie mia?by pretensji. Moim zdaniem z sytuacji obu dru?yn to Czarni powinni wygra? 6:5
 Jontan   20.04.2009, 16:18:15
Nie w Agrze fauli w ogole nie by?o...czyste granie i wgl.....Heh tam uwas to chyba jest faul jak komus noge urwa albo z?ami?:)
 zywiec   20.04.2009, 16:49:15
PIEPIÓR TO JUZ NA KOLEJARZA SI? OBRAZI?ES CZY WSZYSTKICH TAK WK..... ZE CI PODZI?KOWALI
TERAZ NA CZARNYCH KOLEJ CIEKAWE JAK D?UGO POTEM SZARZA I JANTAR NA KOLEJCE

LISTA CI SI? K?CZY
 mickiewicz   20.04.2009, 16:50:03
nie liczy sie kto ma przewage czy ile mial sytulaci liczy sie pkt a ich narazie najwiecej maja czarni i to napewno sie narazie nie zmnieni

wldoha   20.04.2009, 20:00:46
czarnuch to ?e agra jest w tabeli tam gdzie jest to ich sprawa . sory kolego lider z dziesi?t? dru?yn? 1-2 co? tu nie gra ,agra co? tam musia?a jednak gra? a mo?e wy w cale nie jeste?cie tacy mocni a teraz szukcie winnych ,bo s?dzia kartkowa? , bo faulowali .z tego co si? ori?tuje pi?ka no?na to nie szachy ,ofiar w ludziach nie by?o ,karetka nikogo nie zabra?a to chyba nie by?o tak tragicznie tym bardziej ?e pono? to mia?y by? derby a wi?c kolego wyluzuj i ciesz si? z 3 pkt bo napewno ?atwo ich nie wydarli?cie z tego co pisz? inni na tym forum.
 Prosto   20.04.2009, 20:17:03
?atwo nie by?o ale jednak s? 3 pkt;) chod? nale?a?y sie kartki Agrze...
 mistrzuniotom   20.04.2009, 20:40:18
wldoha.Nikt przecie? nie pisa? , ?e by?o lekko.Prawie ka?dy komentarz to s?owa , ?e mogli?cie ten mecz wygra? ju? w pierwszej po?owie.A s?owa , ?e nie by?o ofiar w ludziach zostawi? bez komentarza (chocia? ró?nie to w meczach z wami si? ko?czy?o :$ raz karetka zabra?a Baksa , raz ch?opaka od was).3 punkty s? i koniec tematu.Powodzenia w nast?pnych meczach :idea:
 PacoLorente   21.04.2009, 17:09:08
Kolejne brawa dla CZARNYCH !!! oby tak dalej i b?dzie V liga !!! pozdro z Osowy
 CZARNUCHnr8   21.04.2009, 20:30:34
do walochy czy jakos tak....to ze czarni wygrali tylko albo az 1-2 to sprawa czarnych!!! kazdy zespol ma gorsze raz lepsze dni a ty z A klasy robisz lige angielska lub inne...to jest tylko A-klasa wiec zastanow sie pare razy nad tym co piszesz na tym forum bo robisz sobie wstyd takim pisaniem..Pozdrowienia dla Osowy jak tam wam idzie??